Kolejny cios dla turystów. Grecki rząd zapowiada ograniczenia w zwiedzaniu kultowego zabytku

Władze jednego z najpopularniejszych miast w Grecji zapowiadają poważne ograniczenia podczas zwiedzania zabytku. Mowa o Akropolu, a powód podjęcia takich decyzji jest dość zrozumiały. Jeśli jedziesz do Grecji, musisz o tym wiedzieć.

Planujesz wakacje w Grecji? Jeśli chcesz zobaczyć Akropol w Atenach, musisz o tym wiedzieć. Władzie miasta chcą wprowadzić ograniczenia, przez co nie każdy turysta będzie miał okazję zobaczyć antyczną budowlę.Na co należy się przygotować przed wycieczką? Odpowiadamy. 

Zobacz wideo W tym hotelu zatrzymała się na Santorini Sandra Kubicka

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Grecja wprowadza ograniczenia zwiedzania. Tego miejsca nie odwiedzi każdy turysta

Grecja to jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wśród Polaków i nie tylko. Ten piękny kraj może pochwalić się zarówno dobrze zachowanymi zabytkami, jak i upalną pogodą, której w naszym kraju czasami brakuje. Jeśli w tym roku planujesz greckie wakacje, musisz wiedzieć, że jedno z najbardziej obleganych miejsc w całym państwie chce podjąć decyzje, które mogą zaważyć na możliwości zwiedzania. Okazuje się, że Akropol mieszczący się w Atenach zmaga się z ogromną ilością turystów, przez co władze miasta chcą wprowadzić limit odwiedzających oraz limit czasu zwiedzania, aby uniknąć przeludnienia. Dziennie Akropol potrafiło zwiedzać nawet 23 tysiące osób, gdzie większość to turyści grupowi, którzy przybywali tam w godzinach popołudniowych. Jak czytamy na stronie apnews.com, ograniczenia mają zostać wprowadzone z początkiem września. 

Oczywiście turystyka jest pożądana dla kraju, jak i dla nas wszystkich. Ale musimy pamiętać, że nadmierna ilość turystów może zaszkodzić zabytkom. 

- mówiła w wywiadzie dla radia Real FM Minister kultury Lina Mendoni. 

Co zwiedzić w Atenach? To miasto oferuje nie tylko Akropol

Jeśli planujesz wakacje w Grecji, a dokładnie w Atenach lub w okolicach stolicy państwa, warto wiedzieć, co można tam zobaczyć oprócz Akropolu. Jak się okazuje Ateny to piękne miejsce, które oferuje turystom naprawdę sporo. Będąc tam, podczas zwiedzania nie możesz pominąć świątyni Zeusa czy ogrodów narodowych. Świątynia jest jedną z największych wśród tych pochodzących ze starożytnej Grecji, a z jej szczytu można zobaczyć sam Akropol, więc jeśli z powodu ograniczeń wejść nie uda ci się go zwiedzić, możesz zobaczyć go chociaż z daleka. Ogród narodowy w Atenach to idealne miejsca np. na odpoczynek. Będąc tam, można spotkać wolno żyjące żółwie, co z pewnością będzie dla wielu atrakcją. Ciekawymi punktami na mapie Aten są jeszcze m.in. stadion marmurowy Kallimarmaro, pomnik Filopapposa czy dzielnica Plaka. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA