To miasto niegdyś było religijną ostoją Pomorza. Dziś zamieniło się w turystyczną perłę

Wakacje na pomorzu kojarzą się z wyjazdami nad Morze Bałtyckie, jednak ten rejon polski ma do zaoferowania znacznie więcej. Szczególnie zadowolone będą osoby, które lubią zwiedzać zabytki. Ta miejscowość niegdyś była religijną ostoją, a dziś uważane jest za wyjątkowe miejsce z historią.

Planujesz wyjazd wakacyjny i chcesz pozostać w kraju? Jeśli tak, mamy świetną propozycję wyjazdu. W tej miejscowości będzie okazja do relaksującego opalania się na plaży jak i do interesującego zwiedzania miejsc w mieście. Kiedyś była to stolica pomorza, dziś nadal chętnie odwiedza ją wielu turystów, lecz mało kto wie, że to tam znajduje się pewien ciekawy zabytek architektoniczny. O jakim mieście mowa? 

Zobacz wideo Autoscarum 2023. Motocykliści robią dużo hałasu ku uciesze wszystkich

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

To miasto na pomorzu warto odwiedzić. Historia tego miejsca jest bardzo interesująca

Kamień Pomorski to miasto, które znajduje się na pomorzu zachodnim i charakteryzuje się ciekawą historią, lecz nie tylko. Jak się okazuje początki tej miejscowości sięgają czasów panowania Mieszka I - wtedy miała to być osada i port rybacki. Niestety, ale od XVII wieku miasteczko przechodziło w ręce Szwecji, Niemiec oraz Królestwa Prus. Na szczęście po II Wojnie Światowej zostało przekazane Polsce i tak pozostaje do dnia dzisiejszego.

Jednym z najważniejszych zabytków w Kamieniu Pomorskim jest konkatedra św. Jana Chrzciciela. Niegdyś był to po prostu drewniany kościół stworzony w 1124 roku, jednak po latach zmienił się w katedrę zbudowaną w stylu gotyckim. Dla mieszkańców jest to kawał historii jak i duma - 1 września 2005 roku katedra została uznana za zabytek i pomnik historyczny. Nie ma się co dziwić, to piękne dzieło architektoniczne, którego wnętrza zachowały się z dawnych lat w bardzo dobrym stanie. Jeśli będziesz na miejscu lub w okolicy, warto wstąpić do konkatedry, aby ujrzeć na własne oczy coś takie pięknego. 

Kamień Pomorski atrakcje. Turyści nie będą się tutaj nudzić

Oprócz zabytkowej katedry w Kamieniu Pomorskim na turystów czeka sporo innych atrakcji, a są to m.in. Ratusz Gotycki i Brama Wolińska, gdzie znajduje się również Muzeum Kamieni. Pozostając przy starodawnych budowlach, przebywając w Kamieniu Pomorskim, warto odwiedzić także Pałac Biskupi z XV wieku oraz Kościół Wniebowzięcia NMP z XIII wieku. Jeśli na wycieczkę wybierasz się z dziećmi, z nimi warto wybrać się do labiryntu, który znajduje się przy obwodnicy miasta. Powstał w 2013 roku z drzew iglastych i cieszy się popularnością. Znalezienie wyjścia nie jest trudne, a dostarczy sporo zabawy całej rodzinie. Jeśli lubisz aktywnie spędzać czas, w Kamieniu Pomorskim możesz liczyć na atrakcje związane z wodą. Nad zalewem Kamieńskim można uprawiać rozmiar sporty wodne i wypożyczać sprzęt do pływania taki jak np. rowerki wodne. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.