Odpoczynek na plaży będzie jeszcze trudniejszy niż dotychczas. Kurorty walczą z szalonym żywiołem

Osoby, które wyjechały na urlop z początkiem sierpnia, a ich miejscem docelowym było Morze Bałtyckie, z pewnością nie czują satysfakcji z wakacji. Pogoda w sierpniu płata figle, a turyści nad Bałtykiem odczuli tego skutki najbardziej ze wszystkich. Niektóre plaże zostały doszczętnie zniszczone.

Pogoda, która obecnie panuje w nadmorskich miejscowościach, nie zachęca do ich odwiedzenia. Jednak wiele osób miało już rezerwacje w hotelach i urlopy zaplanowane od dłuższego czasu, więc nie było wyboru. Turyści nie są zadowoleni, a kurorty muszą walczyć z ciężkim i niszczącym żywiołem. Plaże w Kołobrzegu czy Ustroniu wyglądają jak po przejściu tornado... Czy w tym roku możemy jeszcze liczyć na upały?

Zobacz wideo Grodzenie - fenomen polskiej kultury? Socjolog: Przestrzeń publiczna należy do tego, kto ją zawłaszczy

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pogoda nad morzem sierpień 2023: Koszmar urlopowiczów nad Bałtykiem

Pogoda panująca od kilku dni nad polskim morzem jest naprawdę fatalna. Większość osób kojarzy wakacje nad Bałtykiem z upałem i leżeniem na plaży, relaksując się i korzystając ze słońca. Niestety w tym roku turyści nie mieli zbytnio okazji na takie aktywności. Aktualnie w nadmorskich miejscowościach panuje już jesienna aura, z czego nie każdy jest zadowolony. Wiele osób przyjechało tam, aby wypocząć przy promieniach słońca, a zastali wiatr, deszcz, zachmurzenie i niskie temperatury.

Najgorsze warunki pogodowe panowały na zachodniej części wybrzeża, gdzie pojawił się silny sztorm. W Kołobrzegu porywy wiatru potrafiły osiągnąć nawet 94 km/h, natomiast w Darłowie nawet 100 km/h. Temperatura, jak można się domyślać, również nie była idealna - w niedzielę 6 sierpnia oraz w poniedziałek 7 sierpnia termometry w Kołobrzegu pokazywały zaledwie 6 stopni Celsjusza, a przypomnijmy, że mamy początek drugiego miesiąca wakacji... Przez złe warunki pogodowe kurorty i restauracje muszą walczyć z żywiołem, który tak jak np. w Kołobrzegu zalał niemalże całe molo, na którym znajdowały się stoliki dla gości kawiarni czy parasole. W pewnym momencie nie było nawet widać plaży, przez ilość wody.

Wakacje nad morzem: Kiedy poprawa pogody? Warto pomyśleć nad urlopem w innym miejscu

Mokra i wietrzna pogoda teoretycznie ma się utrzymywać nad polskim morzem do środy 9 sierpnia, jednak należy wziąć pod uwagę fakt, że w każdym momencie prognozy mogą się zmienić. Wiadomo, że na ten moment kąpiele czy nawet samotne spacery nad brzegiem Bałtyku nie są wskazane, ponieważ może to być bardzo niebezpieczne. Jeśli masz możliwość przełożenia lub rezygnacji z rezerwacji w danym hotelu, warto nad tym pomyśleć i zastanowić się nad wycieczką np. do Chorwacji czy Bułgarii, gdzie ceny będą przystępne, a pogoda o wiele lepsza. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA