Wakacje last minute. Gdzie warto pojechać w Polsce? Te miejsca są idealne na długi weekend

Wakacje z dziećmi w Polsce wcale nie muszą być mniej atrakcyjne od zagranicznych, nawet jeśli w grę wchodzi tylko długi weekend sierpniowy. Miejscem wartym uwagi jest m.in. Kraków. Atrakcje dla dzieci godne polecenia znajdziemy też w Toruniu. Dlaczego te miejsca to dobry wybór w najbliższych dniach?

Choć Kraków i Toruń nie narzekają raczej na brak zainteresowania turystów, to warto o nich przypomnieć przed zbliżającym się długim weekendem. Wiele atrakcji może być bowiem często pomijanych. W poniższym artykule skupimy się przede wszystkim na atrakcjach dla rodzin z dziećmi, z którym zapewne skorzystają też mieszkańcy tych miast.

Zobacz wideo Nieoczywiste miejsca nad wschodnim Bałtykiem [VLOG]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Kazimierz Kraków: co zwiedzić? Muzeum narodowe Kraków, a może Park wodny Kraków?

Jedną z pierwszych opcji wartych rozważenia w Krakowie jest Muzeum Narodowe, które w swojej ofercie ma zajęcia edukacyjne dla całych rodzin, a także rodzinne ścieżki zwiedzania. Warto dodać, że wystawy stałe w muzeum we wtorki są dla dzieci bezpłatne. Pozostając przy tym typie instytucji, na uwagę rodziców zasługują również Muzeum Lotnictwa Polskiego czy Muzeum Inżynierii Miejskiej. Wiele radości naszym pociechom powinny przynieść też odwiedziny w Żywym Muzeum Obwarzanka. Tutaj jednak dobrze jest zadbać o wcześniejszą rezerwację.

Bardziej aktywny wypoczynek, z którego ponownie skorzysta cała rodzina, czeka nas w Parku Wodnym w Krakowie. Przy dobrej pogodzie dobrze jest też wybrać się na place zabaw w Parku Jordana czy Smoczy Skwer w Parku Lotników.

Toruń: co zobaczyć? Toruń planetarium i Toruń zoo to niejedyne atrakcje dla dzieci

Pozycja obowiązkowa w Toruniu to oczywiście planetarium. Seanse familijne są organizowane już dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat, więc będą idealne na pierwszą wizytę z maluchem, a i opiekunowie mogą dowiedzieć się z nich czegoś nowego. Tak jak Kraków ma swoje obwarzanki, tak Toruń ma Żywe Muzeum Piernika, gdzie ponownie dowiemy się wszystkiego o przygotowywaniu przysmaków, a także samodzielnie je wykonamy. Dość odmienną, ale równie ciekawą formę obcowania z muzeum oferuje też Dom Legend Toruńskich. Jest to połączenie interaktywnego muzeum i teatru z sześcioma instalacjami, które znajdują się w gotyckiej piwnicy.

Na koniec warto wspomnieć o Ogrodzie Zoobotanicznym w Toruniu. Założony został ponad 200 lat temu i początkowo znajdował się tu jedynie ogród botaniczny. Pierwsze zwierzęta zaczęto sprowadzać w 1965 roku i obecnie żyje tu około 50 różnych gatunków. Są to m.in. żubry, rysie, dwa niedźwiedzie himalajskie, surykatki, a także różne gady i płazy oraz ptaki, zarówno te bardziej typowe dla Polski, jak i egzotyczne.

Więcej o: