W Karpaczu ceny jak z kosmosu. Wystarczy chwila nieuwagi, a za parking zapłacisz więcej niż za all inclusive

Powszechnie wiadomo, że ceny w kurortach są wyższe niż w innych miejscach. Jednak takich różnic kwotowych jeśli chodzi o parking ciężko się spodziewać. W Karpaczu za postój na parkingu prywatnym można zapłacić naprawdę ogromne pieniądze. To koszmar dla turystów.

Wakacje 2023 nie przyniosły za sobą miłego zaskoczenia. Tegoroczne ceny niejednego turystę przyprawiły o zawrót głowy. Nie dotyczy to wyłącznie zagranicznych urlopów, ale też - a może nawet przede wszystkim - wypoczynku w naszym kraju. Przykładem może być wizyta w Karpaczu, podczas której wysokie ceny mogą zaszokować w szczególności zmotoryzowanych.

Zobacz wideo Zapytaliśmy Polaków o ceny wynajmu i kupna mieszkań

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Parking w Karpaczu to żyła złota. Miejsca postojowe nie zachęcają cenami

Obecnie jesteśmy w szczycie wakacyjnego sezonu. Polacy wykorzystują ostatnie dni wakacji od szkoły, by całymi rodzinami udać się na wypoczynek. Jednym z często wybieranych miejsc jest Karpacz. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ to miasto jest świetną bazą wypadową do okolicznych atrakcji. Sama miejscowość też nie pozostawia wiele do życzenia. Można znaleźć tu wiele atrakcji takich jak muzea na przykład turystyki, zabawek czy sportu, zwiedzić symbol Karpacza, czyli kościół Wang, i wiele innych. Z miasta można również wybrać się na zorganizowaną wycieczkę na Śnieżkę. Niestety za tymi wszystkimi atrakcjami może stać ogromny koszt. W szczególności jeśli chodzi o zmotoryzowanych turystów. Będziemy mieli ogromne szczęście, jeśli uda się nam znaleźć miejsce na parkingu miejskim w tym mieście. Ceny są bowiem nie z tego świata. Na terenie miasta można znaleźć 10 parkingów miejskich, które powinny być dla nas świętym Graleem, jeśli chodzi o postój w Karpaczu. Są one płatne siedem dni w tygodniu przez całą dobę. Za każdą rozpoczętą godzinę, zapłacimy tutaj pięć złotych. Koszt całodniowego postoju wyniesie natomiast 30 złotych za dzień. Dla osób, którym nie uda się znaleźć miejsca, sytuacja wygląda o wiele gorzej.

Cenowy zawrót głowy za parkingi w Karpaczu. O takich kwotach aż strach myśleć

Na początek warto przyjrzeć się ceną za parkowanie w pobliżu sklepów i restauracji. Jeśli chodzi o pierwszą opcję, parking udostępniany jest klientom na czas zakupów, w innym przypadku, cena wynosi 50 złotych za każdą godzinę, a w najgorszym przypadku nasz samochód może zostać odholowany. Jeśli natomiast chodzi o parkowanie przy restauracjach, parking udostępniany wyłącznie dla klientów. Rozglądać się należy za żółtą tabliczką, która informuje o potencjalnych kosztach. Jak donosi portal turyści.pl, dla nieostrożnych kierujących, postój w tych miejscach może się wiązać z bardzo wysokimi kosztami. Przykładem może być tabliczka informująca o cenie za postój wynoszące 500 złotych za godzinę. Inną sprawą jest również zostawienie samochodu w miejscu, które na pierwszy rzut oka wydaje się być dogodne. Tam opłaty za postój mogą niemiło zaskoczyć. Jest to spowodowane tym, że większość postojów w centrum miasta należy do osób prywatnych, gdzie za czas parkowania mogą oni pobierać nawet 50 złotych za godzinę. Warto pamiętać o tym jeśli planujemy wybrać się do Karpacza i nie tylko. Podobne praktyki często są stosowane w turystycznych kurortach.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.