Twój bagaż nie przechodzi kontroli - co teraz? Na tym lotnisku personel wyśle twoje rzeczy paczkomatem

Co powinno znaleźć się w bagażu podręcznym? To pytanie zadaje sobie każda osoba przed wycieczką na lotnisko. W tej kwestii regulamin każdej linii lotniczej może wyglądać inaczej, dlatego nietrudno o pomyłkę. Do tej pory był to spory problem, jednak teraz Lotnisko Chopina wprowadziło dość ciekawą usługę.

Zapewne wiele osób spotkało się z sytuacją, w której jakaś rzecz znajdująca się w bagażu podręcznym została zarekwirowana przez obsługę lotniska podczas kontroli bezpieczeństwa. Jeżeli była to na przykład butelka wody, to raczej nie powinno nas to martwić, jednak czasami w grę wchodzą znacznie cenniejsze przedmioty. Wtedy pojawiał się ogromny problem. Na szczęście odwiedzający Lotnisko Chopina w Warszawie mogą odetchnąć z ulgą. Znaleziono rozwiązanie, które z pewnością spodoba się zapominalskim.

Zobacz wideo Czy po podwyżkach cen biletów taniej podróżuje się pociągiem, czy samochodem?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Bagaż podręczny a Lotnisko Chopina w Warszawie. Tutaj personel nie wyrzuci twoich rzeczy 

W ostatnim czasie Lotnisko Chopina dotknięte zostało sporymi zmianami, które zadziałają na korzyść podróżujących. Udogodnień jest wiele, natomiast jedna z usług wzbudza szczególne zainteresowanie, bo niekiedy może uchronić pasażerów przed utratą ważnych dla nich rzeczy. W tym przypadku chodzi o zawartość bagaży podręcznych, które sprawdzane są podczas kontroli bezpieczeństwa odbywającej się przed wejściem na pokład samolotu. Innowacyjna usługa umożliwia nadanie przedmiotów, które nie spodobały się obsłudze lotniska na wybrany adres za pomocą specjalnych paczkomatów. Jak to dokładanie działa? Dzięki temu nie muszą lądować w koszu na śmieci. 

Bagaż nie przeszedł kontroli bezpieczeństwa? Zarekwirowane rzeczy możesz wysłać paczkomatem

Na Lotnisku Chopina w Warszawie stanął właśnie paczkomat marki InPost. Choć może wydawać się to dziwnym zabiegiem, to okazuje się on bardzo przydany - wręcz ma specjalną misję. Skorzystać z niego mogą pasażerowie, którzy w bagażu podręcznym mieli przedmioty, które nie powinny znaleźć się na pokładzie samolotu i zostały zarekwirowane przez personel. Często są to na przykład sporej wielkości kosmetyki, perfumy, ostre narzędzia czy zabawki. Dotychczas tego typu przedmioty wylądowałyby w specjalnym koszu, jednak teraz podróżujący mogą wysłać je na wybrany przez siebie adres za pomocą paczkomatu. Rozwiązanie idealne? Dla zapominalskich na pewno tak. 

Możliwość wysyłki paczki bezpośrednio ze strefy kontroli bagażu na lotnisku to pierwsze tego typu rozwiązanie nie tylko w Polsce, ale i Europie. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom wielu pasażerów naszego portu. Często podróżni z roztargnienia lub niewiedzy przystępują do kontroli bezpieczeństwa z niedozwolonym przedmiotem w bagażu. Zazwyczaj nie mają już możliwości lub czasu na powrót do miejsca nadania bagażu rejestrowanego. Teraz dzięki urządzeniom InPost bezpiecznie wyślą swój wartościowy przedmiot pod wybrany adres

- tłumaczy Anna Dermont, rzeczniczka Lotniska Chopina. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA