Te nadbałtyckie plaże zachwycają poza sezonem. Miłośnicy nadmorskich spacerów powinni je poznać

Polskie plaże nad morzem często uznawane są za gorsze niż te zagraniczne. Tymczasem wiele z nich też zasługuje na uwagę, zwłaszcza po sezonie. Brak tłumów pozwala wówczas w pełni cieszyć się ich naturalnymi widokami. Poniżej przedstawiamy idealne propozycje na weekendowy wyjazd we wrześniu.

Letni wyjazd nad polskie morze to dla wielu osób nierozerwalna część wakacji. Nad Bałtyk warto jednak wybrać się też jesienią. Opcję tę należy rozważyć nie tylko dla pięknych widoków, ale i dobroczynnego wpływu nadmorskich spacerów na nasze zdrowie. Dodatkowo zaoszczędzimy dzięki posezonowym cenom

Zobacz wideo Nieoczywiste miejsca nad wschodnim Bałtykiem [VLOG]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Gdzie są najpiękniejsze plaże w Polsce? Niezapomniana wycieczka na polską Saharę

Wybranie się nad Bałtyk poza sezonem jest szczególnie polecane, jeśli jesteśmy zainteresowani odwiedzeniem popularnych miejsc. Do takich należy Słowiński Park Narodowy, który położony jest w środkowej części województwa pomorskiego. Na terenie Parku znajduje się wiele jezior, bagien, torfowisk oraz charakterystycznych ruchomych wydm, które stopniowo zmieniają swoje położenie dzięki działaniu wiatru. Znajdziemy tu też Mierzeję Łebską, oddzielającą jezioro Łebskie od Morza Bałtyckiego. Polecane jest także odwiedzenie Łeba i jej okolice.

Najlepsze plaże w Polsce po sezonie. Bardziej i mniej znane miejsca na spokojny odpoczynek

Kolejną propozycją w naszym zestawieniu jest plaża w Trzęsaczu. Charakterystycznym elementem tego miejsca są ruiny gotyckiego kościoła. Do czasów współczesnych zachowała się jedynie południowa ściana budynku - reszta została zniszczona w wyniku działania morza, a konkretnie procesów abrazyjnych. Co ciekawe, jest to jedyna taka atrakcja w Europie. Warto dodać, że od 2009 roku dostępna jest tu platforma widokowa o wysokości 20 metrów. Rozpościera się z niej piękny widok na Bałtyk, samą plażę oraz wspomniane ruiny. Po zmroku włączane jest również oświetlenie będące źródłem dodatkowego uroku. Jeśli po spacerze zgłodniejemy, to w pobliżu powinniśmy znaleźć też kilka wciąż czynnych punktów gastronomicznych.

Jako ostatnią warto wymienić tu plażę w Czołpinie w województwie pomorskim, w powiecie słupskim. Należy ona do raczej mniej znanych miejsc, ale walorami estetycznymi wcale nie ustępuje tym wymienionym wcześniej. Tym razem na szczególną uwagę zasługuje Zatopiony Las.

Kilka lat temu, podczas zimowych sztormów, Bałtyk odkrył, co schował około trzech tysiące lat temu. Pozostałości puszczy bukowo-dębowej w okolicach Czołpina to niezwykła pamiątka dawnych czasów, którą warto zobaczyć, póki morze znowu się o nią nie upomni

- czytamy o tym klimatycznym zakątku na profilu pomorskietravel na Instagramie. Pozostaje zatem posłuchać tej rady przy planowaniu najbliższego weekendu. W Czołpinie znajduje się również latarnia morska dostępna dla zwiedzających.

 
Więcej o: