To niesamowite miejsce znajduje się tuż przy granicy z Polską. Turyści nazywają je "nową Toskanią"

Zastanawiasz się gdzie wyjechać na weekend? Jeśli marzą ci się widoki jak w regionie Toskanii, wybierz się nieco bliżej, a nie pożałujesz. To miejsce jest uwielbiane przez turystów, a od polskiej granicy dzielą je tylko 52 km. To doskonały pomysł na skorzystanie z (jeszcze) genialnej pogody.

Istnieją naprawdę cudowne miejsca na wyciągnięcie ręki, o których wiele osób nie ma pojęcia. Okazuje się, że jedno z nich przypomina włoski region, a dokładnie Toskanię i znajduje się bardzo blisko polskiej granicy. Zaplanuj weekend w tym miejscu, a nie pożałujesz. Widoki z pewnością cię zachwycą. 

Zobacz wideo Nieoczywiste miejsca nad wschodnim Bałtykiem

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

To miejsce jest tuż przy polskiej granicy. Turyści nazywają region "Toskanią Północy"

Nie zawsze trzeba przejechać setki lub tysiące kilometrów, aby zobaczyć piękne miejsca na świecie. Dowodem na to jest tzw. "Toskania Północy", która każdego roku zachwyca odwiedzających swoim niepowtarzalnym krajobrazem. To część Brandenburgii, czyli regionu w Niemczech, który - jak się okazuje - znajduje się jedynie 53 km od naszej granicy. Jest to ciekawa atrakcja, którą mamy niemalże pod nosem. Cała Brandenburgia charakteryzuje się pięknymi, malowniczymi krajobrazami, które wielu osobom przypominają Włochy. Będąc na miejscu, możesz poczuć się jak na rajskich wakacjach, szczególnie gdy wyruszysz na tereny "Toskanii Północy", a dokładnie do Uckermark, którego granica przebiega wzdłuż Odry.

Weekend w Niemczech: Uckermark. W tym regionie nie będziesz się nudzić

Uckermark to powiat  w niemieckim kraju związkowym Brandenburgia, który co roku jest chętnie odwiedzany przez turystów. Wszystko za sprawą zachwycających widoków, jakie można tam spotkać. Stolicą powiatu jest Prenzlau, a największym miastem Schwedt - to właśnie tam wybierają się najchętniej odwiedzający.

Jeśli zależy ci głównie na widokach, które są porównywalne do tych z Włoch, dobrze wybrać się nad wybrzeże Lychen, gdzie można zobaczyć bujające się na wodzie tradycyjne tratwy flisackie, wpisane na listę UNESCO. Po jeziorze bardzo często organizowane są rejsy i spływy kajakowe. Co jeszcze zobaczyć w tej rejonie? Osoby lubiące kwiaty powinny odwiedzić ogród botaniczny Eberswalde, a miłośnicy zwierząt ogród zoologiczny Eberswalde.

Jeśli szukasz miejsc za granicą na wyjazd i takich, do których dostaniesz się bez problemu samochodem, powiat Uckermark warto mieć na swojej liście. Jeśli masz możliwość udaj się tam poza sezonem wakacyjnym - mniej turystów sprawi, że doznania będą o wiele przyjemniejsze. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA