Polacy uwielbiają spędzać tu urlop. Niewiele osób wie, że tuż obok jest równie malownicze miejsce

Popularne kierunki podróży niestety zazwyczaj wiążą się z tłumami turystów. Wiele z nich ma jednak bardzo atrakcyjne alternatywy. Niektóre znajdują się nawet po sąsiedzku. Jeśli więc zastanawiasz się, gdzie najlepiej wybrać się w październiku, to mamy dla ciebie pewną propozycję.

Malta już od kilku lat jest jednym z najchętniej wybieranych przez Polaków kierunkiem wakacji. Dotyczy to także wyjazdów po sezonie ze względu na wysokie temperatury panujące w ty kraju. Okazuje się jednak, że znajdująca się w pobliżu wyspa Gozo ma bardzo podobne warunki i równie ciekawe atrakcje, a przy tym nie jest ona oblegana przez turystów.

Zobacz wideo Pełna kontrastów Kolumbia. Głośno, kolorowo, a obok szaro i biednie [VLOG]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wczasy Malta 2023 all inclusive. Gozo to ciekawa alternatywa na jesień

Wyspa Gozo jest położona w odległości zaledwie sześciu kilometrów od Malty. Według legendy to właśnie tutaj Kalipso więziła przez siedem lat Odyseusza, który wracał z wojny trojańskiej. Choć historia ta stanowi ważną część kultury wyspy, to obecnie jest to miejsce spokojnego odpoczynku, z którego niektórzy korzystają nawet w ramach jednodniowego wypadu. Warto jednak zatrzymać się tu na dłużej. Warunki niewątpliwie do tego zachęcają, ponieważ temperatura w październiku sięga tu nawet 26 stopni Celsjusza, przy czym temperatura wody to przyjemne 23 stopnie. Co dokładnie to miejsce ma do zaoferowania?

Gozo Malta to mogą być wakacje dla ciebie. Wyspa Gozo - atrakcje warte zobaczenia

Wylegiwanie się na słońcu to jedna z opcji spędzania czasu na Gozo. Szczególnie warta uwagi jest plaża Ramla, czyli największa piaszczysta plaża wyspy. Jej cechą charakterystyczną jest złoto-czerwony piasek i krystalicznie czysta woda. Łagodne zejście do morza sprawia, że jest to też doskonałe miejsce na kąpiel dla całej rodziny. Z drugiej strony miłośnicy wodnych sportów także znajdą tu odpowiednie warunki do realizowania swojej pasji. Warto odwiedzić również jaskinię Tal Mixta, z której rozpościera się piękny widok.

 

Podczas odwiedzin Gozo nie można pominąć miejsc związanych z historią i kulturą tego miejsca. Stolicą wyspy jest Victoria, a nad okolicą rozpościera się cytadela, gdzie wciąż znajdziemy stare, masywne mury obronne wybudowane w XVII wieku przez króla Filipa II. W kolejnych latach rozbudowywali je Kawalerowie Maltańscy. Co ciekawe, w murach ochronnych wyspy mogli jednocześnie się schronić wszyscy ówcześni mieszkańcy. Odwiedzimy tu także Muzeum Archeologiczne, Muzeum Natury i Gran Castello Historic House. Niemniej ciekawą atrakcją jest Katedra św. Marii, która nie posiada kopuły. Tę nietypową konstrukcję planowano zmienić w przeszłości, ale niestety zabrakło na to funduszy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.