Gdzie na wakacje w styczniu? Dokąd lecieć, żeby było ciepło? Sześć najlepszych miejsc na urlop

Dokąd najlepiej wybrać się na urlop w styczniu, aby móc cieszyć się ciepłem i słoneczną pogodą? Które kraje w pobliżu Europy (i nie tylko) najlepiej nadają się na zimowe wakacje? Przedstawiamy najlepsze miejsca na urlop - wybierz się tam, a na pewno odpoczniesz od zimna i szarówki.

Styczeń nie jest miesiącem, który pozwala na spędzenie przyjemnego urlopu w Polsce, przynajmniej jeśli chodzi o pogodę i możliwość wygrzewania się na plaży. Jeśli jednak szukamy możliwości na spędzenie wakacji w styczniu w letnich warunkach, na świecie znajdziemy sporo takich miejsc.

Zobacz wideo Prąd rozrywający wciąga w głąb morza. Bądź uważny, gdy jesteś na plaży

Najlepsze miejsca na wakacje w styczniu. Madera i Kanary

Jeśli chcemy spędzić ciepły urlop w styczniu w Europie, świetnym wyborem będzie Madera. Co prawda jest to wyspa leżąca na Atlantyku (oddalona o ok. 950 km od kontynentalnej części Europy), a styczeń to najchłodniejszy czas w tym regionie, ale temperatura rzędu 17-20 stopni C. może skutecznie zachęcać do odwiedzenia tego kierunku.

Pozostańmy w klimacie wysp w pobliżu Europy. Przyjemne warunki do odpoczynku spotkamy w styczniu również na Wyspach Kanaryjskich. Zimą szczególnie popularne są Teneryfa i El Hierro, gdzie temperatura powietrza i wody wynoszą średnio 18-19 stopni. Archipelag też leży na Atlantyku, co jest gwarancją idealnej pogody na aktywność fizyczną czy po prostu odpoczynek od zimna.

Na tym jednak lista ciepłych styczniowych miejsc na urlop się kończy. Oczywiście można wymienić jeszcze hiszpańską Sewillę, Limassol na Cyprze czy Maltę, ale średnia temperatura w styczniu wynosi tam maksymalnie 15-16 stopni. Rzecz jasna w porównaniu do pogody w Polsce to zgoła odmienne warunki, ale jeśli szukamy na wakacje miejsc ciepłych (lub upalnych) i ciągłego słońca, lepiej wybierzmy się w innym kierunku.

Gdzie lecieć na wakacje w styczniu? Tajlandia i Sri Lanka to miejsca idealne na zimowy wypad

Jeśli chcemy wygrzewać się w pełnym słońcu i liczymy na upał, jako pierwsza do głowy przychodzi Tajlandia. Styczeń jest tam prawie bezdeszczowy, a średnia temperatura wynosi od 25 do 32 stopni. W poszczególne dni wartości te mogą być jeszcze wyższe (i wręcz męczące dla organizmu), ale generalnie ten azjatycki kraj jest jednym z najlepszych wyborów, jeśli chodzi o wyjazd na początku kalendarzowego roku w poszukiwaniu lata.

Rajskie warunki w styczniu znajdziemy także na Sri Lance. To miejsce stworzone dla fanów upałów - temperatura dochodzi tam do 31-32 stopni. Krajem w Azji Południowej rządzą jednak monsuny, dlatego trzeba mieć na uwadze, że tamtejszy klimat jest mocno niestabilny. Większą pewność co do pięknej pogody można więc mieć na południu wyspy, gdzie przyciąga również temperatura wody (ok. 27 stopni).

Znakomite warunki zimą spotkamy również na Wyspach Zielonego Przylądka, które dodatkowo przyciągają niezbyt wygórowanymi cenami, jeśli chodzi o loty czy wakacyjny pobyt. Dużym plusem jest stabilność pogody - przez długie tygodnie potrafi utrzymywać się pełne słońce i średnia temperatura na poziomie 27 stopni. Styczeń jest więc dobrym czasem, aby zaznać tam bardzo przyjemnych, letnich warunków.

Równie gorącym miejscem na wakacje w styczniu jest Kuba. Na największej wyspie Karaibów pogoda jest wtedy dosłownie idealna - 30 stopni i słońce świecące przez praktycznie cały czas to wystarczająca zachęta. Do tego warto dodać lazurową wodę, której temperatura wynosi dwadzieścia kilka stopni.

Więcej o:
Copyright © Agora SA