Tu poczujesz się jak w Hogwarcie. Oto kawiarnie w stylu Harry'ego Pottera, które znajdziesz w Polsce

Seria filmów i książek o Harrym Potterze fascynuje miliony ludzi na całym świecie. Polskich fanów Hogwartu z pewnością ucieszy fakt, że mamy miejsca, które są inspirowane właśnie Szkołą Magii i Czarodziejstwa. "Dziórawy Kocioł" to nie wszystko. Teraz powstała kolejna kawiarnia Harry'ego Pottera.

Aby poczuć klimat z książek J. K. Rowling, wcale nie trzeba wybierać się do Anglii. Ta sama energia panuje u nas w Polsce, a dokładniej m.in w Krakowie i Warszawie. Dlaczego mowa akurat o tych polskich miastach? To właśnie tam znajdują się niezwykłe kawiarnie, inspirowane przygodami Harry'ego Pottera. Podobno działa to w ten sposób, że magię poczują nawet najzwyklejsi mugole

Zobacz wideo Zjazd na 20-lecie Harry’ego Pottera. Jest pierwszy zwiastun

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Hogwart w Polsce: Dziórawy Kocioł w Krakowie. Ta kawiarnia Harry'ego Pottera to prawdziwy hit

Kawiarnia "Dziórawy Kocioł" znajduje się w Krakowie przy ul. Grodzkiej 50/1. Można porównać ją ze słynnym Peronem 9 i 3/4. Dlaczego? Idąc uliczką bardzo łatwo przegapić wejście, dlatego polecamy posłużyć się nawigacją. Nie jest to jednak żaden minus tego miejsca, ponieważ, jak już do niego dotrzemy, to klimat z pewnością wynagrodzi nawet najdłuższe poszukiwania. Wnętrze kawiarni jest nieco mroczne, a po zejściu wąskimi schodami, naszym oczom ukażą się liczne przedmioty związane z historią "o chłopcu, który przeżył" - latające klucze i listy, dementorzy, mieszające się eliksiry i słynne obrazy. W związku z tym, że jest to kawiarnia, warto wpaść tutaj na przekąski oraz napoje, które również mają związek z filmem. W menu znajdziemy na przykład ikoniczne bezalkoholowe kremowe piwo, które jest raczej mlecznym napojem z dodatkiem karmelu i dużej ilości bitej śmietany. Istnieje także możliwość zanurzenia się w fasolkach wszystkich smaków oraz Eliksirach Szczęścia, Prawdy oraz Miłości. Na tego typu atrakcje mogą liczyć także inni mieszkańcy Polski. Właśnie przed chwilą również w stolicy powstała kawiarnia inspirowana Harrym Potterem. Jak prezentuje się przy "Dziórawym Kotle"? Oto co nam wiadomo. 

 

Warszawa inspirowana Harrym Potterem. Zrobiono to po raz pierwszy 

Na warszawskiej Woli powstała pierwsza w stolicy kawiarnia Harry'ego Pottera. To dobra wiadomość, ponieważ jego fani w końcu mają okazję przenieść się w krainę magii i czarodziejstwa. Otwarcie "Zaklątka", znajdującego się przy ul. Smoczej 27, nastąpiło pod koniec lipca, a piecze nad wszystkim sprawowała Beata Siedlecka, charakteryzatorka teatralna, która - jak sama twierdzi - od zawsze we krwi miała cukiernictwo. Tutaj również wnętrze oddaje klimat Hogwartu. Na ścianach widnieją portrety największych czarodziejów, a półki wypełnione są księgami. Co więcej, lokal swoim wystrojem przypomina jeden z pokoi wspólnych ze Szkoły Magii i Czarodziejstwa. W tym przypadku w karcie można znaleźć takie przysmaki, jak: Smocze Jaja, babeczki w kształcie mandragory oraz mini Tiary Przydziału. Dodatkowo istnieje możliwość napicia się m.in. Espresso Patronum. Choć stolica dopiero rozpoczyna swoją przygodę z kawiarniami inspirowanymi Harrym Potterem, to w Polsce takich miejsc jest dużo więcej. Warto odwiedzić także:

  • "Ministerstwo Tajemnic" w Krakowie
  • "Trzy Miotły" w Bielsku-Białej
  • "Pub Pod Trzema Miotłami" we Wrocławiu
  • "Espresso Patronum" w Łodzi,
  • "Ministerstwo Magii" w Szczecinie
  • "Felix Felicis" w Gdańsku
 
Więcej o: