Nie do wiary, co pojawiło się na brzegu Bałtyku. Morze wyrzuciło niesamowity okaz

Morze potrafi wyrzucić na brzeg naprawdę wiele rzeczy, jednak to, co ostatnio znalazło się na brzegu litewskiego Bałtyku, zrobiło furorę i zaskoczyło plażowiczów. Takiego gościa nikt się nie spodziewał, a już od jakiegoś czasu zamieszkuje te wody.

Do nietypowego zdarzenia doszło na Litwie, a dokładnie nad tamtejszym Bałtykiem, który postanowił na brzeg wyrzucić coś niespotykanego. Nagle na plaży pojawiła się ogromna ryba - w niektórych wzbudziła strach. Okazuje się, że od dawna zamieszkuje wody Bałtyku, a Lubuscy Łowcy Burz udostępnili zdjęcia prosto z miejsca zdarzenia. 

Zobacz wideo Prąd rozrywający wciąga w głąb morza. Bądź uważny, gdy jesteś na plaży

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Bałtyk wyrzucił na brzeg ogromną rybę. Plażowicze się tego nie spodziewali

Na plaży Bałtyku na Litwie doszło do niecodziennego zjawiska. Na brzegu pojawiła się ogromna ryba, a dokładnie miecznik (włócznik lub "mieczoryb"). Jest to gatunek ryby okoniokształtnej z rodziny włócznikowatych o imponującej sile oraz szybkości - mogą płynąć z prędkością 100 km/h. Niestety miecznik, który znalazł się na litewskiej plaży, okazał się być martwy. O zjawisku poinformowali Lubuscy Łowcy Burz:

Niezwykłe znalezisko na plaży Bałtyku na Litwie. Morze wyrzuciło na brzeg... Miecznika.

- pisali w poście na Facebooku. Mieczniki mają bardzo charakterystyczną szczękę, dlatego wiele osób nazywa je "rybą-mieczem". Zazwyczaj żyją w morza i ocenach w strefach tropikalnych, jednak zdarza się, że są spotykane również w Bałtyku. Pojawienie się ryby na litewskiej plaży jest poniekąd zagadką, wiele osób zastanawia się, dlaczego pojawiła się akurat w tym miejscu, jednak odpowiedź nie jest jeszcze znana. Internauci pod postem na Facebooku twierdzą, że ślady na plaży wyglądają tak, jakby ktoś rybę wyciągał z wody, lecz czy tak było? Na ten moment nie wiemy - z pewnością niebawem pojawią się nowe informacje. 

Miecznik nad polskim morzem. Pojawił się również na tych plażach

Co ciekawe miecznik pojawił się niegdyś również w Polsce i to na dwóch różnych brzegach Bałtyku - w Jantarze i w Dźwirzynie. Co prawda, w Dźwirzynie zdarzenie miało miejsce w 2016 roku, więc już trochę czasu minęło, jednak również było to coś niespotykanego. Ryba była martwa i jak podaje portal tvn24.pl, okaz mógł mieć nawet 2,5 metra długości. W 2017 roku miecznik pojawił się także na plaży w Jantarze i miał 270 cm długości, z czego 90 cm mierzył sam miecz - szczęka.

Jeśli planujesz wyjazd nad morze, jest prawdopodobieństwo, że spotkasz na plaży ogromny okaz miecznika. Pamiętaj, aby zachować ostrożność w takiej sytuacji i poinformować odpowiednie służby.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.