Weekend nad morzem to gwarancja udanego wypoczynku. Te miejsca zachwycają nawet po sezonie

Gdzie na weekend nad morze? Polskie wybrzeże oferuje turystom wiele atrakcji. Bez wątpienia każda osoba znajdzie coś dla siebie. Oprócz morza zachwycą cię piękne tereny zielone w tym Słowiński Park Narodowy. Jeśli natomiast wolisz spędzić czas w mieście, to również mamy pewną propozycję.

Polskie wybrzeże przyciąga nie tylko rodaków, ale także turystów z zagranicy. Urzeka pięknymi plażami, lasami, a także zabytkami. Choć sezon pomału się kończy, a pogoda nie sprzyja kąpielom w Bałtyku, to wypad nad morze nadal jest doskonałym pomysłem na spędzenie weekendu. Jakie miejscowości warto odwiedzić i co zobaczyć? Podpowiadamy!

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Grodzenie - fenomen polskiej kultury? Socjolog: Przestrzeń publiczna należy do tego, kto ją zawłaszczy

Weekend nad morzem to nie tylko leżenie na plaży. Słowiński Park Narodowy jest pełen atrakcji

Choć zazwyczaj pobyt nad morzem kolarzy nam się z wypoczywaniem nad brzegiem morza, to nie jest to jednym atrakcje polskiego wybrzeża. Oczywiście wrześniowe spacery po plaży to idealny sposób na relaks, nie mniej warto skupić się na innych walorach przyrodniczych znajdujących się nad polskim morzem. Jednym z miejsc wartych odwiedzenia jest położony w pobliżu Łeby Słowiński Park Narodowy, który co roku przyciąga wielu turystów. Miejsce to słynie przede wszystkim z ruchomych wydmy, które są największe w całej Europie. Najsłynniejszymi z nich są Wydma Łącka oraz Wydma Czołpińska. Podziwianie piaskowych wzniesień to atrakcja dla całej rodziny, zarówno dorośli, jak i młodsi podróżnicy będą zachwyceni "polską Saharą". Park ma do zaoferowania o wiele więcej. Na jego terenie znajduje się malownicze jezioro Łebsko. Co ciekawe, jest to trzecie pod względem wielkości jezioro w Polsce. Miłośnicy leśnych wędrówek również nie będą zawiedzeni. Stanowią one blisko 20 procent całego parku. 

Nocleg nad morzem. W tych mieście warto się zatrzymać, aby odwiedzić ciekawe miejsca

Osoby, które mają ochotę spędzić czas na zwiedzaniu muzeów oraz poznawaniu nowych miejsc powinny obrać kierunek Gdańsk. Tutaj z pewnością będzie na ciebie czekać mnóstwo atrakcji. Punktem obowiązkowym podczas zwiedzania bez wątpienia jest gdańskie Stare Miasto. Spacery wśród malowniczych kamieniczek, okazałych kościołów oraz wzdłuż Martwej Wisły sprawią, że z miejsca zakochasz się w tym wyjątkowym mieście. Na tym jednak nie koniec. Miłośnicy sztuki mogą udać się do Muzeum Narodowego w Gdańsku, gdzie znajduje się tryptyk niderlandzkiego malarza - Hansa Memlinga - "Sąd Ostateczny". Fani historii także będą zachwyceni, to tu można odwiedzić słynne Europejskie Centrum Solidarności oraz Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Więcej o: