To idealne miejsca na weekend poza miastem. Znajdują się w Polsce, a wyglądają jak z bajki

Jeśli nie masz pomysłu na weekend, a chcesz go spędzić z dala od domu, to mamy kilka ciekawych propozycji. W tych miejscach będzie można odetchnąć świeżym powietrzem i nacieszyć się pięknymi widokami. Sprawdzą się idealnie zarówno na samotną podróż, jak i wyprawę z całą rodziną.

Choć wakacje dopiero się skończyły, wiele osób już tęskni za chwilą odpoczynku od codziennego życia,  problemów i obowiązków. Sprawdź, jakie miejsca warto odwiedzić. To nie tylko propozycje dla spragnionych spokoju, ale również dla rodzin, które chcą zapewnić swoim pociechom trochę rozrywki.

Zobacz wideo Czy po podwyżkach cen biletów taniej podróżuje się pociągiem, czy samochodem?

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Tu odpoczniesz z dala od miasta. Ciesz się świeżym powietrzem i pięknymi widokami

Dla osób, które lubią aktywny wypoczynek, proponujemy wycieczkę w Góry Stołowe. Znajdziesz tam ciekawe formy skalne i szlaki dla osób w każdym wieku. Warto wybrać się na Szczeliniec Wielki, czyli najwyższy szczyt w tych okolicach. Wchodzi się na niego po schodach, a widok z góry zapiera dech w piersiach. Fani górskich wędrówek mogą być również zachwyceni wycieczką w Pieniny. Możesz tu zarówno wspinać się po szlakach, jak i wypocząć nad wodą. Na turystów czeka malownicze Jezioro Czorsztyńskie otoczone skałami, a także możliwość spływu Dunajcem. Jeśli zachęciliśmy cię wizją wypoczynku nad wodą w ostatnie ciepłe dni września, wybierz się nad Jezioro Turkusowe. Znajduje się ono koło Konina, a kolor wody jest tak piękny, że wyobraźnią można przenieść się na Malediwy. Z powodu pozostałości po kopalni węgla brunatnego tafla jeziora jest niezwykle turkusowa. Niestety kąpiel w tym zbiorniku jest zabroniona z uwagi na zasadowy odczyn wody. Warto jednak przejść się po okolicy lub wybrać na wycieczkę rowerową.

Miejsca na weekend z dziećmi. Tu znajdziesz pełno atrakcji

Jeśli chcesz spędzić weekend nie tylko aktywnie, ale też edukacyjnie, wybierz się do największej górskiej twierdzy Europy, czyli Srebrnej Góry. To jedna z największych atrakcji Gór Sowich, a całość wygląda jak ze starej baśni. Warto przejść się wokół budynku, a także zwiedzić dziesiątki pomieszczeń w środku. Innym bajkowym miejscem jest zamek Książ w Wałbrzychu. To trzeci pod względem wielkości zamek w Polsce, a jego kompleks jest tak rozległy, że nie da się tam nudzić. W tym miejscu możesz pokazać dzieciom kawałek polskiej historii i królewskie zwyczaje. Najmłodsi z pewnością będą również zachwyceni wycieczką do kopalni soli w Wieliczce. Znajduje się ona nieopodal Krakowa, a zjeżdżając pod ziemię, można się poczuć jak w zupełnie innym świecie. Miejsce to zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO już w 1978 roku.

Więcej o:
Copyright © Agora SA