Typowy Polak na Rysach. Internauci nie mogą uwierzyć, jak się ubrał. "Mega oddychające obuwie"

Piękna pogoda, jaką rozpieściła nas pierwsza połowa września, sprawiła, że duża liczba osób postanowiła pojechać jeszcze w góry. Jeden z turystów również nie omieszkał wykorzystać pogody. Ciepło jednak namówiło go do wybrania dość niecodziennego obuwia.

Choć z wakacjami pożegnaliśmy się już, aż do przyszłego roku, nie oznacza to, że sezon na wędrówki po górach zakończył się wraz z nimi. Pogoda wciąż sprzyja, więc sporo osób wciąż wybiera się w Tatry, chcąc zdobyć, choć kilka górskich szczytów, zanim zapuka nadchodząca jesień. Jeden z turystów również postanowił wejść jeszcze na górę. Od innych różnił się stanowczo swoim obuwiem.

Zobacz wideo Mimo pandemii polskie miejscowości turystyczne przeżywają oblężenie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Sezon na wyjazd w góry wciąż trwa. Początek września rozpieszcza przedsiębiorców z okolic Tatr

Przedsiębiorcy prowadzący biznesy w okolicach Tatr nie mogą narzekać na brak zainteresowania. Dzięki pięknej pogodzie, jakiej doświadczyliśmy w pierwszej połowie września, cała masa turystów wybierała się na górskie wędrówki. Oprócz tego całkiem sporo osób chętnie szuka wakacji typu last minute. Jak donosi portal turysci.pl, Tomasz Zaniewski, wiceprezes platformy Nocowanie.pl, opowiedział:

Upalny początek września z jednej strony skłania turystów do decyzji o jeszcze jednym krótkim wyjeździe, z drugiej strony zachęca właścicieli obiektów, by aktywnie powalczyć o gości i odpracować skutki słabszych wakacji

Poszedł w Rysy w skarpetkach i nieodpowiednim obuwiu. Internauci nie zostawili na nim suchej nitki

Wraz z dużą liczbą turystów, którzy korzystają z ciepłych dni, by pojechać do Tatr, przyjechał pewien mężczyzna, który postanowił wspiąć się z Rysy. Nie byłoby w tym nic odchodzącego do normy, gdyby nie jego dobór ubioru na szlak. Na TikToku pojawiło się bowiem nagranie jednej z turystek, która musiała wręcz uwiecznić turystę wspinającego się na szczyt w skarpetkach i... gumowych klapkach. Wielu osobom może się to wydać nie do pomyślenia. Wyższe partie gór bowiem mogą być zdradliwe, dlatego niezwykle ważne jest dobranie odpowiedniego obuwia, które zapewni stopie ciepło i oparcie. W opisie filmu możemy przeczytać:

A myślałam, że już nic mnie w życiu nie zaskoczy

W komentarzach ludzie nie mogli uwierzyć w to, co widzą. Pod postem drwili z dobranego przez mężczyznę obuwia.

Ale zabezpieczenie na piętach jest. Profesjonalne
Tryb sportowy włączony
Dobrze, że ma skarpety! W górach są niższe temperatury, widać, że się przygotował
Mega oddychające obuwie

- czytamy pod postem. Z tym jednak nie ma co żartować. Czasem wystarczy jeden źle postawiony krok, by cały wyjazd zakończył się czymś o wiele gorszym niż niecodziennie wyglądającą stylizacją obuwia. Zanim więc wybierzemy się na górską wspinaczkę, warto przypomnieć sobie najważniejsze zasady bezpieczeństwa.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.