Gdzie na wakacje w grudniu? Cztery kierunki na udany urlop. Najlepsze ciepłe miejsca na wypoczynek

Gdzie na wakacje w grudniu? Stęsknieni za latem urlopowicze mają mnóstwo możliwości, by spędzić grudniowy wypoczynek z dala od zimna i szarówki, a zamiast tego wygrzewać się w słońcu na złocistych plażach. Dokąd warto wybrać się w grudniową podróż? Gdzie jest ciepło w grudniu? Podpowiadamy.

Wakacje w grudniu - Malediwy to doskonałe miejsce na zimowy urlop

Urlop na rajskich Malediwach sprawi, że grudzień wcale nie będzie się kojarzył z ponurą zimą. Na 26 atolach i w sumie 1200 wyspach u południowego krańca Indii idealna pogoda do wypoczynku i morskich kąpieli panuje przez cały rok. Temperatura wody utrzymuje się na poziomie około 27 stopni, najniższa temperatura w nocy wynosi ok. 24 stopni, a średnia temperatura w ciągu dnia to 29 stopni.

Po zakończeniu pory deszczowej w październiku grudzień jest uważany za jeden z najlepszych miesięcy na podróż na Malediwy. Ponieważ na większości wysp znajduje się tylko jeden luksusowy hotel, urlopowicze nigdy nie mają poczucia, że wokół jest zbyt wielu turystów. Wręcz przeciwnie: na plażach z białymi koralami często można poczuć się niemal zupełnie osamotnionym.

Zobacz wideo Prąd rozrywający wciąga w głąb morza. Bądź uważny, gdy jesteś na plaży

Gdzie jest ciepło w grudniu? Kuba poleca się na jesienne wakacje

Również Kuba przyciąga turystów w grudniu - tamtejszy klimat tropikalny sprzyja beztroskiemu wypoczynkowi. W tym najsuchszym miesiącu termometr w ciągu dnia pokazuje około 25 stopni, a w nocy utrzymuje się na poziomie ok. 20 stopni. Sezon huraganów już dawno się skończył, a wymarzone plaże, takie jak w Varadero, zachwycają 20 kilometrami drobnego białego piasku, który łagodnie opada do turkusowego morza o temperaturze blisko 27 stopni. Wszystko to sprawia, że jest to idealny czas na wakacje na plaży. To także świetny moment, aby odwiedzić stolicę Kuby - Hawanę - wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO czy Santiago de Cuba na wschodzie wyspy.

Karaiby - Bahamy, Barbados, Aruba, Trynidad, Tobago, Jamajka, a może Portoryko? Wybór jest duży

Gdzie lecieć w grudniu, żeby było ciepło? Na Wielkie Antyle czy raczej na Małe Antyle? Obszar Karaibów jest rozległy i rozciąga się od Bahamów na północy po wybrzeże Wenezueli na południu i od Belize na zachodzie po wyspę na wschodzie. Wyspy łączy jedno: najlepszy czas na podróż przypada na okres od połowy listopada do kwietnia.

Zwłaszcza grudzień jest uważany za idealny miesiąc wakacyjny, ponieważ minęła pora deszczowa i ryzyko cyklonów tropikalnych. Słońce świeci przez siedem godzin, a średnia temperatura to 26 stopni (temperatura wody wynosi ok. 27 stopni). Wyspy są wręcz przepełnione palmami, białymi piaszczystymi plażami, ale także wulkanami, górami i lasami deszczowymi sięgającymi do 3000 metrów wysokości.

Ciepłe miejsca na wakacje w grudniu 2023. Wyspy Zielonego Przylądka - tam trwa wieczne lato

Temperatura od 20 do 26 stopni, ani jednego dnia deszczu i temperatura wody wynosząca 24 stopnie: Wyspy Zielonego Przylądka na środku Atlantyku są idealnym miejscem na wakacje dla podróżników, którzy w grudniu tęsknią za latem. Czas lotu z Polski jest stosunkowo krótki w porównaniu z Karaibami, Malediwami czy Tajlandią i wynosi około sześć godzin. Doskonałe wakacje na plaży można spędzić np. na wyspie Sal - plaże te są piaszczyste i bardzo rozległe. Jeśli chcecie wędrować, znajdziecie świetne warunki na wyspie Boa Vista z jasnymi ruchomymi wydmami.

Więcej o:
Copyright © Agora SA