Wakacje w lutym? Gdzie warto udać się, aby odpocząć od zimy

Wakacje w lutym? Gdy w lutym w Polsce zazwyczaj pierwsze skrzypce odgrywa zimowa aura, w innych częściach świata pogoda jest wręcz wymarzona do rajskiego wypoczynku. Gdzie jest ciepło i można beztrosko odpocząć na plaży w blasku słońca?

Gdzie na wakacje w lutym? Nowa Zelandia! Najlepszy czas na podróż na drugi koniec świata

Wakacje w lutym to marzenie wielu z nas. Jeśli od marzeń przechodzisz już do etapu realizacji z pewnością zastanawiasz się, gdzie na wakacje w lutym? Świetnym kierunkiem o tej porze roku będzie Nowa Zelandia. To istny raj na południowym Pacyfiku. Każdy, kto zgodzi się na długą podróż samolotem, trwającą nawet około 24 godzin, zostanie odpowiednio nagrodzony. Na dwóch głównych wyspach Nowej Zelandii – Północnej i Południowej – od grudnia do lutego panuje lato, ze stabilną i suchą pogodą, siedmioma godzinami słońca dziennie i średnią temperaturą dochodzącą do 25 stopni. Obie wyspy nadają się na wakacje ze względu na wiele wyjątkowych plaż.

Nowa Zelandia ma wiele do zaoferowania turystom: od spektakularnej przyrody z lodowcami i gejzerami, lasami deszczowymi, fiordami, gorącymi źródłami, wielorybami i delfinami aż po pełne przygód zajęcia na świeżym powietrzu, takie jak skoki na bungee, skoki spadochronowe w tandemie, rafting, wycieczki rowerowe, wędrówki po jaskiniach etc. Nic tylko planować wyjazd!

Gdzie jest ciepło w lutym? Kostaryka to odpowiedni kierunek

Najbardziej pożądanym celem podróży w Ameryce Środkowej, gdzie jest ciepło w lutym, jest Kostaryka. Nic dziwnego, bo ten mały hiszpańskojęzyczny kraj ma fantastyczne plażena wybrzeżach Karaibów i Pacyfiku oraz tropikalny klimat. Oprócz ogromnej różnorodności biologicznej roślin i zwierząt w dżunglach i górach turystów przyciąga także lokalne motto "pura vida". Za tymi dwoma słowami kryje się spokój, cisza i szczęście ludzi. Ponieważ od grudnia do kwietnia jest pora sucha, luty jest jednym z najlepszych miesięcy na podróż. Słońce świeci osiem godzin dziennie i rzadko pada deszcz. Sezon huraganów dobiegł końca, a temperatury wahają się od 24 do 35 stopni, w zależności od regionu. Jeśli zrobi się za gorąco, można uciec w góry, które osiągają wysokość do 3700 metrów, gdzie jest chłodniej. Na przykład stolica San Jose położona jest na wysokości 1200 metrów i charakteryzuje się przyjemnym wiosennym klimatem.

Zobacz wideo Co zrobić, gdy biuro podróży upada?

Gdzie lecieć w lutym, żeby było ciepło: Republika Południowej Afryki

Gdy w większości europejskich krajów trwa pełnoprawna zima, na krańcu kontynentu afrykańskiego panuje lato. Zatem gdzie lecieć w lutym, żeby było ciepło? Położenie na półkuli południowej sprawia, że Republika Południowej Afryki jest popularnym kierunkiem wypoczynku w tym okresie. A najlepsze jest to, że nie ma już tłoku, bo oficjalny sezon wakacyjny w tym kraju dobiegł końca. Słoneczny, suchy i ciepły klimat zapewnia idealną pogodę na wakacje, na przykład na wizytę w stolicy, Kapsztadzie, ze średnią temperaturą 25 stopni. Każdy, kto wybierze się na safari po Parku Narodowym Krugera, odwiedzi go w momencie, kiedy zwierzęta rodzą młode. Zadowoleni będą również ci urlopowicze, którzy zdecydują się na wypoczynek na plażach. Najpiękniejsze z nich znajdują się na wschodnim wybrzeżu.

Ciepłe miejsca wakacje w lutym: Kambodża. Przyciąga świątyniami, plażami i delfinami rzecznymi

Tropikalny, wilgotny klimat Królestwa Kambodży dzieli się przez monsun na dwie pory roku: porę deszczową i idealny czas podróży w fazie suchej od listopada do marca. W lutym oznacza to bezchmurne niebo ze wspaniałą temperaturą około 26 stopni i niską wilgotnością. Tak więc Kambodża jest idealnym ciepłym miejscem na wakacje w lutym. Na wybrzeżu w pobliżu popularnego miasteczka plażowego Sihanoukville panuje idealna pogoda plażowa z lekką bryzą i ciągłym nasłonecznieniem.

Angkor Wat, największy kompleks świątynny na świecie, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, w tym miesiącu nie jest już tak zatłoczony. Większość zachodnich turystów wróciła do domu po świętach Bożego Narodzenia. Kolejna atrakcja to ostatnie delfiny z rzeki Irrawaddy, które można obserwować z łodzi rybackiej na Mekongu w pobliżu Kratie.

Gdzie na wakacje w lutym? Birma 

Lista ciepłych krajów w lutym zdecydowanie obejmuje położoną w Azji Południowo-Wschodniej Birmę, która wcześniej była nazywana także Mjanmą. Północno-wschodni monsun z suchej i chłodnej Azji Środkowej przynosi dużo słońca, temperatury od 20 do 30 stopni i umiarkowaną wilgotność. Są to więc optymalne warunki na wakacje na plaży na ponad 1000-kilometrowym wybrzeżu od Sittwe do granicy z Tajlandią.

Na południu większość plaż jest wciąż nieodkryta i trudno dostępna. Jednak niektóre zostały już zagospodarowane, a najsłynniejsza to plaża Ngapali. Jeśli chcecie czegoś więcej niż słońca, plaży i morza, warto odwiedzić drugi co do wielkości kompleks świątynny na świecie, Bagan. Historyczne miasto królewskie składa się z 2000 dobrze zachowanych ceglanych budynków sakralnych. Jezioro Inle z pływającymi wioskami i ogrodami to także jedna z atrakcji, które trzeba zobaczyć w Birmie.

Zobacz też: Tu słońce świeci przez 300 dni w roku. Polacy masowo przyjeżdżają do tego kraju, gdy mają dosyć zimy

Więcej o:
Copyright © Agora SA