Popularne uzdrowisko w Polsce wkracza z nową atrakcją. Turyści wejdą tu całkowicie za darmo

Jadąc do uzdrowiska można spędzić czas nie tylko w basenach czy na zabiegach, ale warto także obejrzeć miejscowe atrakcje. W Muszynie właśnie zakończono remont okazałego zamku i udostępniano go turystom. Co więcej, za wejście nie zapłacisz ani grosza.

Muszyna to miasto w województwie małopolskim, które posiada status miejscowości uzdrowiskowej. Znajdują się tam pijalnie wody mineralnej, sanatoria, baseny oraz parki. Każdego roku przyjeżdżają tam tysiące kuracjuszy, by podreperować zdrowie, a jednocześnie zrelaksować się korzystając z uroków i atrakcji tego miasta. Wygląda na to, że do Muszyny zjedzie się niedługo także masa turystów. Skusi ich okazały zamek, który teraz będzie dostępny do zwiedzania całkowicie za darmo.

Zobacz wideo Tak powstaje tajemniczy „Zamek w Stobnicy". Byliśmy na miejscu

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zamek w Muszynie dostępny dla turystów. Już niedługo uroczyste otwarcie

Otwiera się nowa atrakcja w Muszynie. Właśnie ukończono renowację zamku, który przez wiele lat był niedostępną do zwiedzania ruiną.

I przyszedł ten moment, kiedy możemy mieszkańcom Muszyny oddać do dyspozycji ich historyczny zamek, a turystom poprzez namacalne obcowanie z historią, dać możliwość zapoznania się z bogatą przeszłością Muszyny i jej mieszkańców oraz podziwiać przepiękne widoki z baszty zamku.

- napisał na Facebooku Jan Golba, burmistrz miasta gminy Muszyna. Uroczyste otwarcie zamku zaplanowano na sobotę 30 września na wzgórzu Beszta. Tego samego dnia na rynku w Muszynie pojawią się także liczne atrakcje z okazji XVI edycji Jarmarku Muszyńskiego. Turyści będą mogli wybić własne denary, skosztować lokalnych przekąsek i wina, a także wziąć udział w różnych konkursach i pokazach artystycznych.

Muszyna: Ile kosztuje zwiedzanie zamku? Skorzystaj, póki nie jest za późno

Turystów z pewnością zwabi do miasta niepowtarzalna okazja. Zwiedzanie zamku jest bowiem darmowe.

Aktualnie nie są planowane żadne opłaty dla odwiedzających, natomiast nie wykluczamy takiej możliwości w przyszłości

- powiedział pracownik Urzędu Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna w rozmowie z Wprost.pl. Nie podano jednak konkretnej daty, kiedy zacznie się pobieranie opłat od zwiedzających zamek. Warto zatem skorzystać z okazji, póki jest aktualna. Remont zamku rozpoczął się w 2020 roku. Na początek zrekonstruowano mury obronne, budynek mieszkalny oraz most zwodzony. W drugim etapie renowacji zdecydowano się na dobudowanie do baszty dwóch poziomów, dzięki czemu zwiedzający będą mogli obejrzeć z góry piękną okolicę Muszyny i Beskidu Sądeckiego. Odbudowano także sale muzealne. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA