Te atrakcje turyści chcą zwiedzać najczęściej. Wiadomo, które miejsce w Polsce jest najpopularniejsze

Najpiękniejsze miejsca na świecie mogą być różne dla poszczególnych osób, ale niektóre atrakcje przyciągają szczególnie wielu turystów. To właśnie na tej podstawie opracowano listę miejsc, które wyróżniają się w poszczególnych krajach na całym świecie. W zestawieniu nie zabrakło też Polski.

Wyłonienia się najpopularniejszych miejsc w poszczególnych krajach podjęła się brytyjska firma AllClear, która oferuje ubezpieczenia turystyczne. Pod uwagę brano liczbę odsłon różnych obiektów na Wikipedii w ciągu ostatnich pięciu lat. W analizie uwzględniono w sumie ponad 4,3 tysiące atrakcji turystycznych z całego świata. Na tej podstawie wyłoniono również nowe, umowne siedem cudów świata.

Zobacz wideo Pełna kontrastów Kolumbia. Głośno, kolorowo, a obok szaro i biednie [VLOG]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Ciekawe miejsca na świecie, które przyciągają tłumy. Nowe siedem cudów świata

Pierwsze miejsce w zestawieniu zajął Tadź Mahal w Indiach z imponującym wynikiem 28,6 mln odsłon. Na drugim miejscu uplasował się wieżowiec Burdż Chalifa w Dubaju z wynikiem 23,4 mln wyświetleń. Trzecie miejsce natomiast to Mount Everest, którego strona na Wikipedii została odwiedzona 22 mln razy. Na listę siedmiu cudów świata według analizy AllClear trafiły również kolejno Statua Wolności (19,8 mln odsłon), Wielki Mur Chiński (17,4 mln), Wieża Eiffla (17,3 mln), a także Machu Picchu (14,2 mln). Wszystkie te miejsca niewątpliwie warto mieć na uwadze podczas planowania naszych podróży, choć oczywiście musimy liczyć się tu też ze sporymi tłumami.

Najpopularniejsze atrakcje turystyczne w Polsce. Kopalnia Soli w Wieliczce jest bezkonkurencyjna

Jeśli naszą przygodę z podróżowaniem chcemy ograniczyć tylko do Europy, to tutaj także znajdziemy wiele ciekawych atrakcji. Zaczynając od miejsca nam najbliższego, warto wybrać się przede wszystkim do Kopalni Soli w Wieliczce. To właśnie ona cieszyła się największym zainteresowaniem spośród wszystkich analizowanych polskich atrakcji i uzyskała wynik 1,2 mln odsłon. W skali całej Europy z kolei najlepiej wypadła oczywiście wspomniana już Wieża Eiffla. Na europejskim podium znalazły się też Mur Berliński (13,6 mln odsłon) i Stonehenge w południowej Anglii (13,5 mln). Należy zaznaczyć w tym miejscu, że analiza uwzględniała obiekty o różnych charakterze. Wśród europejskich miejsc znalazły się zatem zarówno obiekty nowoczesnej architektury (wieża telewizyjna w Tallinie i kasyno Monte Carlo w Monako), jak i obiekty kulturalne oraz historyczne (Sagrada Familia w Hiszpanii, zamek Bran w Rumunii czy pałac Schönbrunn w Austrii), starożytne ruiny (Koloseum we Włoszech), a także obiekty uznawane za cuda natury (Matterhorn w Szwajcarii i Jezioro Ochrydzkie w Macedonii Północnej).

Szczegółowe mapy zawierające najpopularniejsze atrakcje w poszczególnych krajach z podziałem na kontynenty można znaleźć na oficjalnej stronie AllClear.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.