Ten błąd popełnia wielu podróżnych. Tak możesz zgubić swój bagaż. To częsty problem na lotniskach

Jedną z najgorszych rzeczy, jaka może nam się przytrafić podczas lotu samolotem, jest zgubienie bagażu. W ten sposób łatwo zrujnować wymarzone i długo wyczekiwane wakacje. Niewiele osób wie, że zagubiony bagaż to nierzadko nasza wina. Wszystko przez to zachowanie.

Podróże samolotem bywają bardzo stresujące. Nie chodzi tylko o lęk przed lataniem, ale przede wszystkim o procedury na lotnisku, które nierzadko są bardzo skomplikowane. Nim zasiądziemy wygodnie w fotelu na pokładzie, musimy przejść różne kontrole, odprawę i nadać bagaż. Jeśli myślisz, że wszystko poszło po twojej myśli, gdy koła samolotu tylko dotknęły pasa na docelowym lotnisku, to jesteś w błędzie. Należy jeszcze odebrać swoją walizką, która może w ogóle nie dolecieć.

Zobacz wideo Małgorzata Rozenek przeżyła chwile grozy na lotnisku. Pomógł jej syn

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego bagaż nie doleciał z nami do celu? Nieświadomie możemy go zgubić

Z pewnością wiele osób było w sytuacji, gdy ich bagaż został zgubiony w trakcie podróży samolotem. Choć mogłoby się wydawać, że nadanie walizki w odpowiednim okienku wystarczy, by doleciał z nami do celu, to w sortowni może jeszcze się wiele wydarzyć. Czasami zdarza się, że na odnalezienie zagubionego bagażu trzeba czekać nawet kilka dni. To koszmarna sytuacja, szczególnie jeśli lecimy na wymarzone wakacje, a tam okazuje się, że nie mamy żadnych rzeczy osobistych ani ubrań na zmianę. Jak do tego doszło? Mało kto wie, że sami możemy doprowadzić do takiej sytuacji. Wyjaśnił to pracownik sortowni bagażu w filmie opublikowanym na TikToku. Nagranie udostępniono z oficjalnego profilu lotniska Ontario International Airport i obejrzano go już ponad 608 tys. razy.

W ten sposób możesz zgubić walizkę. Pamiętaj o tym przed podróżą

Podczas odprawy zdarza się, że pracownicy lotniska naklejają na walizkę specjalną naklejkę, informującą o tym, do którego miejsca na świecie powinien trafić bagaż. Wiele osób zostawia takie oznakowanie na pamiątkę i nie odkleja go po podróży. To ogromny błąd, przez który można w łatwy sposób zgubić walizkę w trakcie lotu.

Powiedzmy, że poleciałeś samolotem American Airlines, a miesiąc później poleciałeś Southwest Airlines. Linie American Airlines naklejają małą naklejkę, która mówi komputerowi, że powinien nadać bagaż w tę konkretną destynację. Jeśli więc na bagażu jest stara amerykańska naklejka, istnieje ryzyko, że zostanie zeskanowana zamiast nowej. Tym samym może wylądować gdzie indziej i nie dostać się do twojego samolotu

- powiedział pracownik sortowni na nagraniu opublikowanym na TikToku. Wygląda na to, że lepiej odklejać naklejki z walizek zaraz po zakończeniu podróży, by w przyszłości uniknąć stresującego problemu. Z komentarzy pod filmem wynika, że wiele osób nie wiedziało o tych procedurach.

Ja je zawsze zostawiam! Mam ich już z 20
Widziałem faceta z walizką, na której było chyba z 50 naklejek
Zawsze je usuwam z walizki, ale nie wiedziałem o tym

- czytamy na TikToku.

Więcej o:
Copyright © Agora SA