Jesienny city break w Wiedniu. Te kultowe i malownicze miejsca zobaczysz całkowicie za darmo

Wiedeń to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych europejskich miast, nic więc dziwnego, że nawet poza sezonem wakacyjnym odwiedza je mnóstwo turystów. Choć stolica Austrii nie należy do najtańszych podróżniczych kierunków, to wiele miejsc zobaczymy całkowicie za darmo.

Wiedeń to miasto, które co krok zachwyca swoim urokiem. Miejsc, które zapierają dech w piersiach, jest tam bez liku. Niestety podczas krótkiego wyjazdu ciężko będzie zobaczyć je wszystkie. Jakie atrakcje turystyczne są punktami obowiązkowymi, a do tego bezpłatnymi?

Zobacz wideo Jarmark w Gdańsku trzecim najpiękniejszym w Europie. Tak wygląda

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wiedeń - atrakcje za darmo. Te wyjątkowe miejsca zobaczysz, nie wydając ani grosza 

Wiedeń to idealne miasto dla fanów architektury oraz fotografii. Malownicze miejsca warte uwieczniania na zdjęciach mogą przyprawić o zawrót głowy. W przeciwieństwie do muzeów budynki zobaczymy całkowicie za darmo w tym te najbardziej rozpoznawalne jak Belvedere, Pałacu Schönbrunn czy przylegające do nich ogrody. Za wejście do gmachów trzeba już jednak zapłacić. W zależności od tego, co będziemy chcieli w nich zobaczyć, cena za bilet może wahać od kilkunastu do kilkudziesięciu euro. Inaczej wygląda zwiedzanie wiedeńskiego ratusza. Ten wzniesiony w XIX wieku budynek zobaczymy bezpłatnie zarówno od zewnątrz jak i w środku. 

Wiedeń - atrakcje. Sam spacer po stolicy Austrii dostarczy ci niezapomnianych wrażeń

Choć miasto jest przepełnione budowlami w stylu klasycystycznym czy wspomnianym wcześniej gotykiem, to bez wątpienia, tym z czego słynie Wiedeń, jest architektura secesyjna. Wzniesione w tym stylu zostały m.in.: Dom Majolikowy, Pawilon Secesji czy Pawilon Otto Wagnera na Karlsplatz. Wszystkie trzy budowle znajdują się blisko siebie, więc wystarczy 30-minutowy spacer wiedeńskimi ulicami, aby nacieszyć oczy każdym z tych wyjątkowych miejsc. Po zmroku, kiedy podziwianie budynków, rzeźb oraz parków jest nieco utrudnione, a oświetlają je jedyne nocne latarnie, warto wybrać się na romantyczny spacer wzdłuż Dunaju

Niestety muzea w Wiedniu są niemałym wydatkiem, jednak miłośnicy historii oraz sztuki mogą zwiedzić te wyjątkowe miejsca całkowicie za darmo. Szansę na to mamy jednak wyłącznie w pierwszą niedzielę miesiąca, w tych dniach bezpłatne jest wejście m.in. do Muzeum Wiednia na Karlzplatz czy Muzeum Rzymskiego. 

Nietypowe miejsca w Wiedniu. Ten budynek zachwyca turystów, jednak mało kto o nim wie 

Willa Ottona Wagnera to miejsce, które zapiera dech w piersiach. Budynek został wybudowany w 1888 roku według projektu Otto Wagnera w Hütteldorf, przy Hüttelbergstraße. Początkowo posiadłość znajdująca się na skraju Lasu Wiedeńskiego miała być letnim dom dla architekta i jego rodziny, jednak od 1895 roku zamieszkali tu na stałe. Miejsce to odwiedzali znamienicie goście wśród nich byli m.in. Gustav Klimt czy Gustav Mahler. Obecnie w willi mieści Muzeum Ernsta Fuchsa.

 
Więcej o: