Tylu turystów odwiedziło Tatry w tym sezonie. Tatrzański Park Narodowy wyjaśnia, czy padł nowy rekord

Tatry to piękne miejsce, do którego szczególnie w wakacje wybiera się wielu turystów. W sezonie 2023 odwiedzających było naprawdę sporo, jednak czy został pobity rekord z 2021 roku? Ile turystów odwiedziło w tym roku Tatry? Ta liczba może was zaskoczyć.

Sezon wakacyjny 2023 już za nami, więc jesień to idealny moment na podsumowanie tego czasu i spojrzenie na statystyki oraz porównanie ich z poprzednimi latami. Jak wyglądał tegoroczny sezon w Tatrach? Znamy już wyniki - ilość turystów była duża, lecz nie taka, jak dawniej. Gdzie najczęściej podróżowali Polacy w Tatrach? Te miejsca praktycznie co roku są na topie. 

Zobacz wideo Bożek: Sam widziałem jak ludzie w Tatrzańskim Parku Narodowym dokarmiali zwierzęta. Coś nieprawdopodobnego

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wiemy, ile osób odwiedziło Tatry w wakacje 2023. Jak wyglądają wyniki tego sezonu?

Tatry to bez wątpienia najpopularniejsze pasmo górskie w Polsce. Wiele osób nie wyobraża sobie wakacji bez odwiedzenia ulubionych szlaków, do których należą najczęściej Morskie Oko, Dolina Pięciu Stawów, Giewont czy Kasprowy Wierch. Szczególnie latem na znanych trasach można spotkać nie setki, a tysiące ludzi. Jak wyglądało to w tym roku?

Zgodnie z informacjami podanymi przez portal portaltatrzanski.pl, Tatry w 2023 roku odwiedziło około 1 732 000 osób, a więc jest to mniej o około 200 tysięcy niż w rekordowym sezonie, czyli w 2021 roku. Okazuje się, że największy ruch panował w sierpniu, ponieważ to właśnie wtedy na szlakach wędrowało ponad 912 tys. turystów, a w lipcu natomiast było ich nieco mniej, bo 819 760. Co ciekawe od 1 stycznia 2023 roku do września tego roku, Tatrzański Park Narodowy odwiedziło już 3 mln 346 tys. turystów, więc jest to naprawdę spora liczba.

Sezon wakacyjny 2023 w Tatrach. Te miejsca były odwiedzane przez turystów najchętniej

Podczas tegorocznych wakacji największą popularnością, jak prawie co roku, cieszyło się Morskie Oko - w lipcu i sierpniu wędrowało tam 414 tysięcy turystów, czytamy na stronie outdooroweabc.pl. Drugie miejsce pod względem popularności odwiedzin zajęła Dolina Kościeliska, która przyciągnęła do siebie aż 227 600 wędrowców, a na trzecim miejscu uplasował się Kasprowy wierch, którego odwiedziło ok. 195 000 osób. Nie ma się co dziwić, że to właśnie te miejsca są tak chętnie odwiedzane - charakteryzują się pięknym krajobrazem, który zostaje w pamięci na lata. Jeśli masz w planach wybrać się w Tatry jeszcze w tym roku, jak najbardziej warto to zrobić. Poza sezonem na szlakach jest o wiele spokojniej i można zrelaksować się w ciszy podczas spacerów.  

Więcej o:
Copyright © Agora SA