Już teraz zaplanuj przyszłoroczny urlop. Podróże do tych krajów w 2024 roku będą najtańsze

Jeśli uważasz, że na planowanie następnego urlopu jest jeszcze za wcześnie, pora zmienić to myślenie. Twoje wakacje all inclusive mogą być dzięki temu znacznie tańsze. Dodatkowo warto wybierać kraje, gdzie ceny są po prostu niższe, zwłaszcza jeśli interesuje nas wypoczynek z całą rodziną.

Tanie wakacje zawsze były kuszącą perspektywą, ale w czasach szalejącej inflacji koszt wypoczynku nabrał jeszcze większego znaczenia. Na szczęście okazuje się, że wcale nie musimy rezygnować z podróżowania ani decydować się na inne poświęcenia, aby zaoszczędzić. Wystarczy za planowanie wyjazdu zabrać się z odpowiednim wyprzedzeniem.

Zobacz wideo Sylwia Bomba o spędzaniu wakacji bez dzieci. "Podróż bez dziecka jest połową podróży"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wakacje 2024 all inclusicve. Bułgaria najtańsza, Turcja i Tunezja też wart rozważenia

Najtańszy kierunkiem wakacji w przyszłym roku będzie kraj, który jest Polakom dość dobrze znany.

Wśród najtańszych propozycji na pierwszym miejscu znajduje się Bułgaria. Tygodniowe wczasy all inclusive 2 dorosłych + 2 dzieci w Złotych Piaskach lub Słonecznym Brzegu zarezerwujemy w lipcu i sierpniu już za 7300 zł

- zdradza Maciej Nykiel, prezes biura podróży Nekera, cytowany przez portal Wprost. Podana cena obejmuje wszystkie koszty, czyli przelot samolotem czarterowym z i do Polski, transfer autobusem w Bułgarii z i do hotelu, sam pobyt w hotelu z całodziennym wyżywieniem oraz napojami, opiekę polskiego rezydenta na miejscu, a także ubezpieczenie. Cena wyjazdu może być oczywiście wyższa, jeśli zdecydujemy się na hotel o wyższym standardzie, ale bez problemu powinniśmy zmieścić się w 10 tysiącach złotych. Bułgaria jest jednocześnie jednym z najchętniej wybieranym przez naszych rodaków krajem na spędzenie wakacji, więc wybór ten nie powinien nas rozczarować.

Nieco droższy będzie pobyt w Turcji. Wyjazd podobny do powyższego w tym przypadku będzie kosztować około 8,5 tysiąca złotych. Turcja jednak słynie z bogatej oferty all inclusive, która często jest dostosowana właśnie do rodzin z dziećmi. Warto na to zwracać uwagę, wybierając konkretne miejsce. Bardzo podobnie pod względem cen prezentuje się Tunezja. Tutaj czteroosobowa rodzina za tygodniowy pobyt zapłaci 8-9 tysięcy złotych.

Kiedy wakacje 2024 będą się zbliżać, wzrosną ceny. Planowanie podróży się opłaca

Wczesne planowanie wakacyjnych wyjazdów może okazać się bardzo korzystne, ponieważ biura podróży często przygotowują specjalne oferty dla takich klientów. Rezerwując letnią podróż już jesienią, w niektórych przypadkach możemy zapłacić nawet o 20 proc. mniej niż w sezonie. Warto zatem takie rozwiązanie rozważyć, zwłaszcza że w ogólnym ujęciu ceny najprawdopodobniej pójdą w górę.

Z danych biura podróży Nekera wynika, że Polacy zaczynają coraz wcześniej rezerwować wakacje. Już teraz znaczną część rezerwacji stanowią oferty na lato 2024. Świadczy to nie tylko o wzroście popytu na podróże w 2024 roku, ale też o obawach przed skutkami inflacji i wahaniami kursów walut. Eksperci prognozują, że w przyszłym roku zapłacimy za wakacje o 15 proc. drożej

- wyjaśnia Nykiel.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.