To najpopularniejsze uzdrowiska dla seniorów. Nawet jesienią odczujecie w nich błogi klimat odpoczynku

Najpopularniejsze uzdrowiska dla seniorów w Polsce - które z nich wybrać? Obierając kierunek leczenia, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Dziś proponujemy miejsca idealne na jesienny wyjazd, które zapewnią należyty odpoczynek i sprawią, że zadbasz o zdrowie.

Na terenie Polski znajduje się sporo uzdrowisk, więc z pewnością wybór może być ciężki - jednak które są uznawane za najlepsze? To właśnie w tych miejscowościach możesz skorzystać z dóbr natury, a w szczególności z dużej ilości jodu, który świetnie wpłynie na zdrowie. Seniorzy wybrali już swoje ulubione miejsca nad morzem, gdzie odpoczywają i regenerują organizm.

Zobacz wideo Jak skutecznie aktywizować seniorów?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wyjazd do uzdrowiska. Seniorze, tam odpoczniesz i zadbasz o zdrowie

Jesień to niestety dla dużej części społeczeństwa czas obniżenia odporności. Właśnie dlatego w szczególności seniorzy powinni zadbać o swoje zdrowie i udać się na wyjazd do uzdrowiska. Świetnym kierunkiem bez wątpienia będzie północ Polski, a dokładnie miejscowości nad Morzem Bałtyckim. Jesienią turystów jest o wiele mniej, a ilość jodu w powietrzu jest większa, co jest ogromnym plusem.

Kołobrzeg od lat uznawany jest za królestwo dla seniorów, którzy chcą odpocząć w uzdrowisku, zadbać o swoje zdrowie i zrelaksować się podczas spaceru na plaży. Miasto może pochwalić się aż 24 sanatoriami, które specjalizują się w leczeniu wielu chorób i dolegliwości. Kołobrzeg słynie również z inhalacji solankowych oraz z okładów borowinowych, które są doceniane przez mieszkańców i turystów. 

Jeśli nie polecany i lubiany przez wielu Kołobrzeg, to gdzie jeszcze warto udać się na jesienny wyjazd? W tym sanatorium seniorzy rezerwują terminy na potęgę. 

Jesienny wyjazd do uzdrowiska. Seniorzy uwielbiają te miejscowości

W związku z ogromną popularnością uzdrowisk w Kołobrzegu niekiedy może być problem z terminem i miejscami - a co zrobić w takiej sytuacji? Najlepiej wybrać się do innej miejscowości, która również wysoko stawia poprzeczkę w tym aspekcie. Oczywiście mowa m.in. o Świnoujściu, gdzie na seniorów i nie tylko czeka aż 15 zakładów leczniczych, które zajmują się wieloma dolegliwościami. 

Kolejną ciekawą i popularną destynacją jest Ustka. Miejscowość oddalona jest od dla wielu uciążliwego zgiełku, więc można odpocząć w spokoju. Obecnych jest tam sześć zakładów lecznictwa uzdrowiskowego, które cenią sobie profesjonalność i na pierwszym miejscu stawiają dobro pacjenta. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA