Turyści nazywają te miejsca perłami jesieni. Taka okazja zdarza się tylko raz w roku

Jesienna aura nie powinna stanowić przeszkody dla podróży, a wręcz zachęca do wyjazdów. Jeśli szukasz miejsca na weekendowy wypad, zastanów się nad tymi lokalizacjami. Niektóre z nich są jeszcze nieodkryte przez turystów, przez co możesz liczyć na spokój i relaks.

Jesień rozpoczęła się już w pełni. Za oknami jest nieco pochmurnie i czasami deszczowo, jednak nie oznacza to, że musimy przesiadywać całe dnie w domu. Taka pogoda nie może przeszkodzić ci w zorganizowaniu podróży. Te miejsca w szczególności warto odwiedzić jesienią, kiedy to mają niepowtarzalny klimat. Dowiedz się, gdzie udać się na jesienny wyjazd w Polsce. 

Zobacz wideo Jedno z najbogatszych i zarazem najdroższych miast na świecie. Jak wygląda Singapur?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Gdzie na weekend w Polsce? O tej krainie mało kto wie

Jesień to taka pora roku, z którą większość osób ma relację typu love-hate relationship, czyli raz ją uwielbiamy, a innym razem nienawidzimy. Niestety, nic nie poradzimy na to, jaki klimat panuje w kraju, więc warto "przeboleć" kilka tygodni deszczu, wiatru, szarości i chlapy i nieco sobie dopomóc - w jaki sposób?

Z tak niesforną pogodą na pomoc może przyjść organizacja wyjazdu, który z pewnością poprawi nieco twój humor. Jeśli chcesz odpocząć i tym samym zachwycić się pięknymi widokami, udaj się do nieodkrytej krainy na Kaszubach. Mowa o Szwajcarii Kaszubskiej, która szczególnie jesienią nabiera klimatu jak z bajki. Puszcze, malownicze wzgórza i lasy w okresie jesiennym wyglądają niesamowicie i co ważne turystów jest mało, więc możesz liczyć na prywatność, ciszę oraz spokój. Udając się na wycieczkę w te rejony, warto odwiedzić m.in. wieżę widokową na Wieżycy, dom do góry nogami w Szymbarku oraz muzea, których w okolicy jest naprawdę sporo. 

Idealne miejsca na jesienny wypad. Tam odpoczniesz za wsze czasy

Jeśli wyjazd do Szwajcarii Kaszubskiej cię nie przekonał lub być może jest to zbyt duża odległość, mamy również inną propozycję. Ta opcja z pewnością spodoba się miłośnikom gór. Jesienią warto udać się także w Bieszczady, które o tej porze roku mają w sobie coś oryginalnego. Na każdym kroku można zauważyć odcienie czerwieni, pomarańczy, żółci - czyli wszystko to, co zawsze powinna dawać nam nasza "polska złota jesień". Miejsce, które wręcz należy odwiedzić w tym rejonie to bez wątpienia Tarnica, czyli najwyższy punkt Bieszczad (1346 m n.p.m.).  Jeśli wejdziesz na sam szczyt, na własne oczy zobaczysz piękną panoramę, która w pamięci pozostanie na lata.

Dla osób lubiących wyjazdy typu city break, na przełomie listopada i grudnia, warto udać się do stolicy piernika, czyli Torunia. Miasto oferuje wiele atrakcji dla odwiedzających, popularnych restauracji i przestrzeni, w których można odpocząć, np. parków i lasów. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA