Zagraniczni turyści nazywają je "renesansową perłą Polski". Każdy o nim słyszał, ale mało kto zwiedził

Polska to naprawdę piękny kraj. Mimo to wiele miast nadal pozostaje nieodkrytych przez turystów. Większość osób widziała już Kraków, Gdańsk czy Warszawę, jednak to nie na tych metropoliach skupimy się dzisiaj. To miasto powinien odwiedzić każdy z nas. Jedna z jego części jest na liście UNESCO.

City breaki w ostatnich latach zyskały na popularności. Polacy lubią raz na jakiś czas udać się do danego miasta w Polsce, pozwiedzać i odpocząć w nieco innej przestrzeni niż zazwyczaj. Jeśli również należysz do tego grona, być może na kolejny wyjazd udaj się właśnie tam. Przez wielu nazywane jest  "renesansową perłą Polski", a mimo to nadal mało kto o nim słyszał. Oferuje sporo atrakcji i ciekawych miejsc

Zobacz wideo Podpalenie punktu szczepień w Zamościu. Premier zapowiada konsekwencje

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Gdzie znajduje się "renesansowa perła Polski"? Warto wyjechać tam na weekend

Polskie miasta zachwycają lokalnych turystów, jak i tych zza granicy. Co ciekawe to właśnie zagraniczni przybysze bardzo często odkrywają i doceniają miejscowości, o których Polacy nie wiedzą prawie nic. Tak też jest w przypadku miasta Zamość, które przez przyjezdnych jest lubiane, a wielu Polaków nigdy tam nie było. Co takiego kryje w sobie niewielka miejscowość w województwie lubelskim? Te atrakcje mogą spodobać się aktywnym osobom, a fanatycy historii i zabytków, powinni udać się do tej części miasta. 

Zamość na weekend. "Renesansowa perła Polski" poleca się na krótki city break

Już wiemy, że naszą perłą jest Zamość, lecz co można tam robić? Jakie atrakcje czekają na turystów na miejscu? Jest ich naprawdę wiele, a największą popularnością cieszy się bez wątpienia Stare Miasto, które zostało wpisane na światową listę dziedzictwa UNESCO.

Na ogół Zamość to stosunkowe stare miasteczko, ponieważ powstało już pod koniec XVI wieku, a wymarzył je sobie sam Jan Zamoyski. W 1580 r. miejscowość uzyskała prawa miejskie i zaczęła prężnie się rozwijać. W XVII wieku Zamość zamieszkiwały różne narodowości, a w pewnym momencie miasto opanowały wojska i władze z Rosji. Mimo wielu ataków odżyło głównie po II Wojnie Światowej i dziś możemy już spokojnie podziwiać zabytki, które się zachowały. 

Co robić na miejscu? Bezsprzecznie warto zobaczyć "miasto idealne", czyli pięknie kolorowe kamienice na starym mieście. Wielu osobom przypominają one te, które można spotkać m.in. we Wrocławiu czy Gdańsku. Będąc w Zamościu, dobrze zobaczyć także twierdzę Zamość, kościół rzymskokatolicki pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, Muzeum Fortyfikacji i Broni oraz park, w którym można się zrelaksować wśród szumu strumyków rzeki i śpiewu ptaków. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA