Tatrzański Park Narodowy otwiera popularny szlak. Do tej pory turyści musieli omijać go szerokim łukiem

Od wtorku 7 listopada 2023 roku turyści udający się w Tatry mogą odetchnąć z ulgą. Jeden z najpopularniejszych szlaków został ponownie otwarty. Tatrzański Park Narodowy poinformował już wędrowców, lecz poprosił również o zachowanie ostrożności.

Niekiedy przez warunki pogodowe lub prace remontowe szlaki w Tatrach zostają zamknięte. Tak też było w tym przypadku, jednak już od wtorku 7 listopada 2023 r. odwiedzający mogą korzystać z jednej z najpopularniejszych tras. Jaki szlak został ponownie otwarty? Dowiedz się, gdzie warto udać się na wędrówkę w najbliższym czasie w tym rejonie. Ta trasa dostarczy ci mnóstwa pięknych krajobrazów. 

Zobacz wideo Bożek: Sam widziałem jak ludzie w Tatrzańskim Parku Narodowym dokarmiali zwierzęta. Coś nieprawdopodobnego

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Popularny szlak w Tatrach ponownie otwarty. Odwiedzający mogą już z niego korzystać

Aktualnie trwa sezon remontów szlaków w Tatrach, które są wykonywane ze względów bezpieczeństwa. Kwestia estetyki również jest ważna, jednak to właśnie bezpieczeństwo stoi na pierwszym miejscu. Przez warunki pogodowe TPN musiał zamknąć znaną i lubianą trasę na jakiś czas, lecz na ten moment nie ma przeciwwskazań do skorzystania z niej przez turystów. Dokładnie od 7 listopada odwiedzający ponownie mogą korzystać ze szlaku do Doliny Małej Łąki. Trasę w ostatnich dniach zamknięto przez drzewa, które zostały powalone w związku z wystąpieniem wiatru halnego. 

Od wtorku 7 listopada otwarty zostanie szlak prowadzący do Doliny Małej Łąki (od wejścia do doliny do Wielkiej Polany Małołąckiej) oraz niebiesko i czarno znakowane odcinki szlaków z Doliny Małej Łąki na Przysłop Miętusi. Prosimy o zachowanie ostrożności – ze świeżych karp mogą spadać kamienie. Pojedyncze powalone drzewa znajdujące się na innych odcinkach szlaków będą usuwane w ciągu najbliższych dni.

- czytamy w komunikacie TPN zamieszczonym na Facebooku. Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego mimo otwarcia szlaku, proszą turystów o zachowanie ostrożności.

Tatry: Trudne warunki dla turystów. Zachowaj ostrożność na szlakach

Wraz z nadejściem jesieni, a już niebawem również zimy, osoby, wybierające się w Tatry muszą zachować szczególną ostrożność. Wiele osób o tym nie wie, lecz na wyższych wysokościach warunki pogodowe mogą się różnić. Fakt, że na parkingu przed wejściem na trasę pogoda sprzyja, nie oznacza, że takowa będzie również na szczycie. Właśnie dlatego zawsze pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu ubioru oraz zachowaniu bezpieczeństwa. Gdy warunki wydają się być niebezpieczne, wycieczkę przełóż na inny dzień lub zawróć. Każdy wędrowca po górach powinien mieć również wpisany w telefonie numer do ratowników GOPR, którzy w razie potrzeby pomogą w trudnej sytuacji. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA