Zanim wybierzesz się w góry, musisz to sprawdzić. Te atrakcje są teraz zamknięte dla turystów

Polskie góry przyciągają turystów przez cały rok, również jesienią. Niestety, jeśli wybierasz się właśnie w tym kierunku w najbliższym czasie, musisz liczyć się z pewnymi ograniczeniami. Wyjaśniamy, które atrakcje są obecnie zamknięte i dlaczego, a także jak długo to potrwa.

Niedogodności dla turystów odwiedzających w najbliższym czasie polskie góry związane są z jesiennymi przeglądami kolejek Polskich Kolei Linowych. Jest to standardowa procedura, która ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom. Dotyczy to większości najpopularniejszych atrakcji. Na szczęście znane są już planowane terminy zakończenia prac, więc możemy odpowiednio dostosować daty naszego wyjazdu.

Zobacz wideo Wybierasz się w góry? Bądź ostrożny i sprawdź, jak się przygotować

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Czy kolej na Gubałówkę czynna? Trwa przegląd techniczny kolei linowej

Sporym rozczarowaniem dla wielu turystów będzie na pewno informacja, że trwa właśnie przegląd kolei gondolowej na Kasprowy Wierch. Rozpoczął się on 30 października i potrwa do 10 listopada. Kolej krzesełkowa na Butorowy Wierch pozostaje nieczynna do 19 listopada, przy czym warto zaznaczyć, że kolej linowo-gondolowa na Gubałówkę oraz zjeżdżalnia grawitacyjna są czynne. Od 23 października trwa też przegląd techniczny kolei gondolowej w Solinie, który powinien zakończyć się 10 listopada. Również od 30 października nieczynna jest kolej linowo-terenowa na Górze Parkowej, która tym razem otworzy się 14 listopada. Ponadto od 30 października trwa przegląd kolei gondolowej na Jaworzynę Krynicką, przy czym tutaj poczekamy jeszcze dłużej: zakończy się on dopiero 1 grudnia. Nie tak dawno, bo 6 listopada, rozpoczął się przegląd kolei krzesełkowej na Palenicę i zakończy się on 17 listopada. Wkrótce natomiast zostanie zamknięta kolej krzesełkowa na Mosorny Groń, a dokładnie nastąpi to 13 listopada. Przegląd potrwa aż do zimy, choć dokładnego terminu jeszcze nie podano.

Szczegółowe i bieżące informacje na temat kolejek PKL są dostępne na oficjalnej stronie. Oczywiście nie wszyscy będą mogli dostosować swój górski wyjazd do terminów przeglądów. Większość osób wzięła prawdopodobnie już wolne w pracy lub dokonała rezerwacji. Nie jest to jednak powód do zmartwień. Choć niektóre atrakcje mogą nas ominąć, to i tak powinien być to udany wypad.

Polskie góry: gdzie warto pojechać jesienią? Tatry jesienią zachwycają, ale to niejedyny kierunek

Wypad w góry jesienią jest doskonałym pomysłem. Ich piękno urzeka przez cały rok, ale czerwone, pomarańczowe i żółte barwy drzew dodają im wyjątkowej magii. Ponadto jesienią zazwyczaj spotkamy tam mniej turystów, więc nasz wypoczynek będzie spokojniejszy. Wśród miejsc polecanych na jesień często wymieniana jest Babia Góra, Połonina Caryńska, Hala Rysianka, Czerwone Wichry czy Orla Perć. Musimy tylko pamiętać, że jesienią pogoda bywa szczególnie kapryśna. Kurtka przeciwdeszczowa czy cieplejsza odzież to postawa wyposażenia.

Więcej o:
Copyright © Agora SA