Najpiękniejsza księgarnia na świecie jak z "Harry'ego Pottera". Turyści twierdzą, że czuć w niej magię

Pod tajemniczą nazwą "Livraria Lello" kryje się magiczne miejsce przyciągające nie tylko fanów Harry'ego Pottera, ale i miłośników książek oraz niesamowitych wystrojów. Zobacz, gdzie możesz odwiedzić "najpiękniejszą księgarnię świata" i poznaj jej wyjątkową historię.

Miłośnicy filmów i książek o Harrym Potterze nie bez powodu uwielbiają bogate księgarnie w starym stylu. To miejsce zaś doskonale wpasowuj się w klimat serii swoimi rzeźbionymi półkami, schodami pełnymi zawijasów i niesamowitą, niemal magiczną atmosferą. Livraria Lello to nie jest zwykły sklep z książkami, a miejsce "z duszą".

Zobacz wideo Harry Potter był świetny we "Władcy Pierścieni", czyli jak bliźniaczo podobni aktorzy mogą się mylić [MUSIMY O TYM POGADAĆ]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Magiczna księgarnia jak z Harry'ego Pottera. Ogromny zbiór książek z różnych stron świata

Livraria Lello to miejsce, o którym turyści mówią, że czuć w nim magię. Księgarnia, która powstała już w 1881 roku i zachwyca od lat przepięknym wystrojem, jest spełnieniem estetycznych marzeń wszystkich moli książkowych i miłośników Harry'ego Pottera. Na samym wejściu do sklepu witają nas ciężkie, dębowe meble z rzeźbionymi ornamentami, ponad 60 tysięcy książek z całego świata oraz wielkie, czerwone schody, pełne czarodziejskich zawijasów. Niesamowitego, retro klimatu dodaje Livrarii kolorowy witraż na suficie oraz ozdobne lampy niczym wyjęte wprost z Hogwartu. To miejsce nie tylko do robienia książkowych zakupów, ale do chłonięcia czytelniczej magii, spacerowania, podziwiania i fotografowania. Księgarnia Lello znajduje się w mieście Porto w Portugalli, a odwiedzający spędzają w niej minimum kilka godzin. Nic dziwnego, w końcu jest uważana za najpiękniejszą na świecie. Co ciekawe, sklep co jakiś czas organizuje poszukiwania unikatowych pozycji, dlatego każdy, kto szuka nietypowych wydań, odnajdzie się tu jak ryba w wodzie.

 

Gdzie na weekend? Livralia Lello to raj dla fanów Harry'ego Pottera i książek

Będąc podczas urlopu w Portugalii, warto poświęcić weekend, by udać się do księgarni Lello i poczuć jej niesamowity klimat na własnej skórze. Zwłaszcza jeśli jesteśmy fanami serii o Harrym Potterze, gdyż sprawia wrażenie wręcz wyjętej ze świata magii i czarodziejstwa. Być może to właśnie na wystroju Livralii Lelo wzorowała się J. K. Rowling, opisując antykwariaty i biblioteki w swoich książkach. Autorka mieszkała bowiem przez wiele lat właśnie w Porto. Zanim udamy się do księgarni, warto wiedzieć parę istotnych rzeczy. Nie jest to sklep, jak każdy inny, dlatego wejście do budynku jest płatne. Na szczęście bilet dla jednej osoby kosztuje zaledwie 8 euro, a przy okazji posiada zniżkę na ewentualne, książkowe zakupy. W związku z tym, że zainteresowanych jest naprawdę sporo, najmniejsze kolejki są zaraz po otwarciu lub chwilę przed zamknięciem. Warto wziąć to pod uwagę, jeśli będziemy wybierać się większą grupą.

Więcej o:
Copyright © Agora SA