Wyczekiwana atrakcja turystyczna w końcu otwarta. Miłośnicy Instagrama będą zadowoleni

Na otwarcie tej atrakcji turystycznej wielu odwiedzających czekało z niecierpliwością. Jeśli lubisz piękne krajobrazy i oryginalne miejsca do zwiedzania, musisz się tam udać. Znajduje się na wysoko położonym wzgórzu w Bieszczadach.

To już pewne - turyści w końcu doczekali się ponownego otwarcia jakże lubianej i obleganej atrakcji. Informacja płynąca prosto z polskich gór sprawiła, że wiele osób planuje już wyjazd do tego regionu. Co takiego aż tak przyciąga turystów? Remont udało się skończyć przed nowym rokiem, jednak jego koszt może was zaskoczyć.

Zobacz wideo Daria Gosek-Popiołek o obronie Puszczy Karpackiej przed wycinką

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Bieszczady: Turyści w końcu się doczekali. Popularna atrakcja ponownie otwarta

Turyści z pewnością będą bardzo zadowoleni z tej informacji. Znana i lubiana atrakcja turystyczna w Bieszczadach jest ponownie otwarta. Na wzgórzu Mochnaczka, zakończył się remont wieży widokowej "Jeleni Skok". Znajdująca się na wysokości 777 m n.p.m wieża w okolicy Cisnej była nieczynna z powodu prac remontowych przez ponad 12 miesięcy. Na całe szczęście udało się zakończyć modernizację przed nowym rokiem, więc odwiedzający jeszcze jesienią będą mogli podziwiać piękną panoramę Bieszczad. Wystarczy pokonać zaledwie kilka drewnianych schodów, aby wznieść się ponad korony drzew i spojrzeć na okolicę z nieco innej perspektywy. Wieża "Jeleni Skok" powstała w 2015 roku i turystów prowadzi do niej trzykilometrowa ścieżka, która obfituje w piękne widoki natury.

Pragniemy z radością poinformować o zakończeniu robót budowlanych prowadzonych na wieży widokowej "Jeleni Skok". Równocześnie zapraszamy wszystkich entuzjastów krajobrazu i miłośników turystyki do odwiedzenia naszego punktu widokowego, aby ponownie podziwiać piękno naszego regionu

- poinformowało Nadleśnictwo Cisna na Facebooku. Jak wieża wygląda teraz i ile kosztował remont? 

Efekt remontu zaskoczył turystów. Teraz wieża jest zadaszona

Wieża "Jeleni Skok" przez lata użytkowania została nieco uszkodzona i w maju 2022 roku postanowiono ją wyremontować. Co ciekawe robotnicy postawili konstrukcję niemalże od początku, ponieważ wymienione zostały prawie wszystkie elementy, a dodatkowo powstało zadaszenie.

Tak naprawdę wybudowaliśmy wieżę na nowo. Po starej zostały tylko fundamenty. Wymieniliśmy wszystkie drewniane części. Dodatkowo ostatni poziom został zadaszony

- tłumaczył Mateusz Świerczyński z Nadleśnictwa Cisna, turystyka.wp.pl. Atrakcja teraz prezentuje się naprawdę dobrze i turyści chętnie z niej korzystają. Widoki ze szczytu zapierają dech w piersiach, więc bez wątpienia warto udać się na miejsce, będąc w okolicy. Wiele osób zastanawia się również, ile kosztowało takie przedsięwzięcie - jak się okazuje - niemało. Zgodnie z informacjami podanymi na stronie wbieszczady.pl, łączna cena remontu to ponad 100 tysięcy złotych. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.