To największe uzdrowisko w Polsce. Kuracjusze i turyści od lat korzystają z jego uroków oraz atrakcji

Uzdrowiska w Polsce nieprzerwanie cieszą się dużą popularnością wśród kuracjuszy oraz turystów, którzy przybywają do nich, aby zadbać o swoje zdrowie. Jednak nie tylko dobry wpływ na nasze samopoczucie sprawia, że chętnie je odwiedzamy. Istotne są także atrakcje, jakie oferuje dane miejsce. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając się do największego uzdrowiska w kraju?

Uzdrowisko Kołobrzeg powstało już na początku XIX wieku. Kuracjusze korzystali wówczas m.in. z zabiegów leczniczych miejscową borowiną czy kąpieli solankowych. W drugiej połowie stulecia nastąpił jego rozwój. Powstał wówczas park zdrojowy (obecny Park im. Stefana Żeromskiego) oraz zabudowania Dzielnicy Uzdrowiskowej z tężniami, sanatoriami, pensjonatami, hotelami czy zakładami przyrodoleczniczymi. A co w XXI wieku przyciąga kuracjuszy do tego miejsca?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo 'Stop plastik'. Ekologiczny manifest na plaży w Kołobrzegu

Największe w Polsce uzdrowisko znajduje się w Kołobrzegu. Co przyciąga do niego kuracjuszy?

Obecnie uzdrowisko Kołobrzeg jest największym tego typu miejscem w Polsce. Potwierdzają to dane statystyczne Głównego Urzędu Statystycznego, na które powołuje się portal podroze.gazeta.pl. Zgodnie z nimi pod koniec 2022 roku w szpitalach uzdrowiskowych i sanatoriach uzdrowiskowych powiatu kołobrzeskiego było aż 6241 łóżek. Co więcej, największa liczba kuracjuszy pod koniec zeszłorocznego sezonu była zameldowana w województwie zachodniopomorskim i wynosiła blisko 180 tysięcy.

Osoby udające się na leczenie do Kołobrzegu mają w czym wybierać. W miejscu znajduje się około 30 ośrodków, w tym te z wieloletnią tradycją, które opiekują się pacjentami od dziesięcioleci. To doskonałe miejsce dla osób borykających się m.in. z problemami, reumatologicznymi, kardiologicznymi, pulmonologicznymi, neurologicznymi, a także otyłością, astmą oskrzelową, cukrzycą czy problemami skórnymi. A jak kuracjusze oraz turyści mogą spędzić czas w Kołobrzegu? Okazuje się, że czeka na nich mnóstwo atrakcji.  

Kołobrzeg atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Te miejsca od lat zachwycają turystów

Bez wątpienia największą wizytówką Kołobrzegu jest urokliwe molo długie na 220 metrów i szerokie na dziewięć. Na spacer warto wybrać się nie tylko za dnia, ale też wieczorem, kiedy wzdłuż obiektu włączane są iluminacje. Uznaniem wśród turystów cieszy się także zbudowana z czerwonej cegły latarnia morska. Jednak w najbliższym czasie czeka ją remont i choć wstęp do obiektu będzie możliwy, to nie będziemy mogli wejść na taras widokowy. Wycieczka do Kołobrzegu nie może odbyć się bez odwiedzenia Ekoparku Wschodniego, w którym zachwycimy się dziką przyrodą oraz wyjątkowymi krajobrazami. W Kołobrzegu nie brak także muzeów, wśród nich znajdują się m.in.: Muzeum Oręża Polskiego, Muzeum Minerałów, czy Muzeum 6D - to z pewnością podbije serca dzieci oraz młodzieży. Najmłodszym do gustu przypadnie także wizyta w oceanarium. Będą mogli zaobserwować tam egzotyczne gatunki zwierząt żyjących w morskich głębinach m.in. piranie, mureny czy rekiny. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.