Podróż śladami Harry'ego Pottera. Te miejsca zachwycą wszystkich fanów serii o młodym czarodzieju

"Harry Potter i Insygnia Śmierci" zakończyły przygody młodego czarodzieja, ale jego świat pozostaje żywy. Niektóre miejsca doskonale znane czytelnikom i widzom są nawet dostępne niemal na wyciągnięcie ręki. Przedstawiamy najciekawsze propozycji, które warto odwiedzić w Wielkiej Brytanii i nie tylko.

Nie tak dawno pisaliśmy o idealnej pracy dla fanów Harry'ego Pottera związanej z trasą kolejową West Highland Line, którą przemieszczał się filmowy pociąg do Hogwartu. Tym razem chcemy zaproponować wszystkim miłośnikom świata czarodziejów niezwykłą podróż. Podczas niej będziemy mogli odwiedzić miejsca, gdzie kręcone były kultowe już sceny. Wystarczy wówczas odrobina wyobraźni, aby przeżyć je na nowo.

Zobacz wideo Wszyscy wiemy, jak zmienili się główni bohaterzy "Harry'ego Pottera". Drugoplanowych postaci dziś nie poznacie!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Harry Potter: wszystkie części po kolei przeżyjesz na nowo. Anglia śladami Harry'ego Pottera

Trudno nie zacząć podróży śladami Harry'ego Pottera od Privet Drive 4. W końcu to właśnie tutaj wszystko się zaczęło. Dom Dursleyów w rzeczywistości znajduje się przy Picket Post Close pod numerem 12, w Bracknell niedaleko Londynu. W 2016 roku został on wystawiony na sprzedaż za 475 tysięcy funtów, czyli według dzisiejszego przelicznika niemal 2,5 miliona złotych. Przenosząc się do samej stolicy Anglii, pozycją obowiązkową jest Dworzec Kings Cross. Miejsce, w którym Harry zderzył się z murem przy próbie przedostania się na peron 9 i 3/4, oznaczono zamurowanym wózkiem z bagażem. Jest to doskonała sceneria do zrobienia pamiątkowego zdjęcia. Bez obaw, pełny strój tematyczny nikogo tu nie zdziwi. Będąc w Londynie, warto odwiedzić również Studio Warner Bros, gdzie zobaczymy oryginalne rekwizyty i kostiumy z planu filmowego oraz plany zdjęciowe. Bilety wstępu nie są najtańsze, bo to wydatek w wysokości około 50 funtów (250 złotych), ale doświadczenie jest niepowtarzalne.

 

Co ciekawe, w Anglii będziemy mogli odwiedzić również sam Hogwart, a konkretnie zamek, w którym kręcono sceny zewnętrzne w pierwszych dwóch ekranizacjach serii. Mowa tu o Alnwick Castle. Tym razem ceny biletów wynoszą 19,5 funta w przypadku dorosłych i 10,25 funta za bilet ulgowy dla dzieci i młodzieży w wieku 5-16 lat.

Restauracja Harry Potter Gdańsk. Polska też ma swoje magiczne miejsca

Jeśli z różnych powodów nie możemy sobie pozwolić na wyjazd do Wielkiej Brytanii, a bardzo nam zależy na doświadczeniu świata czarodziejów, to ciekawe propozycje znajdziemy też w Polsce. Co roku we wrześniu w Zamku Czocha na Dolnym Śląsku oraz w Zamku Moszna w województwie opolskim organizowane są różne wydarzenia dla fanów serii, takie jak warsztaty czy gry terenowe. Ponadto w różnych polskich miastach można znaleźć sklepiki, restauracje czy puby nawiązujące do uniwersum "Harry'ego Pottera". Przykładem tego jest otworzona niedawno Restauracja Ministerstwo Magii Gdańsk.

 
Więcej o: