Czy warto spędzić sylwestra nad morzem? Zdania są podzielone, ale zawsze warto sprawdzić ofertę

Sylwester nad morzem to bardzo ciekawa opcja pożegnania starego i powitania Nowego Roku. Daje możliwość spędzenia tej wyjątkowej nocy na wymarzonej zabawie oraz dodatkowo kilku dni relaksu w uroczych nadmorskich miejscowościach. Sprawdzamy, jaką ofertę przygotowano dla chętnych na sylwestra nad morzem.

Sylwester nad morzem 2023

Dlaczego sylwester nad morzem to ciekawe opcja? 2023 rok dla wielu z nas był z pewnością rokiem trudnym i odpoczynek w tej sytuacji nam się po prostu należy. Nie od dziś wiadomo, że szum morskich fal relaksowi sprzyja wyśmienicie. Dlatego też warto rozważyć opcję wyjazdu na krótki urlop nad morze połączonego z powitaniem Nowego Roku. W nadmorskich miejscowościach organizowanych jest wiele bali sylwestrowych, hotele czy pensjonaty przygotowują dla swoich gości specjalne pakiety sylwestrowe, w skład których wchodzi między innymi uroczysta kolacja lub możliwość udziału w balu, można też wynająć domki nad morzem i wraz z grupą znajomych zorganizować mniej lub bardziej huczną zabawę we własnym zakresie. Nawet najwięksi sceptycy mogą przekonać się, że noworoczny toast wznoszony na plaży przy akompaniamencie szumu fal pomoże dobrze rozpocząć kolejny rok.

Domki do wynajęcia nad morzem

Domki do wynajęcia nad morzem mogą stanowić dobry wybór, jeśli chodzi o noclegi w okresie sylwestrowym. Są zwykle najtańszą opcją pobytu nad morzem, gdyż z reguły nie zapewniają dodatkowych atrakcji. Z ich oferty skorzystają przede wszystkim osoby, które nie chcą uczestniczyć w hucznych balach czy imprezach sylwestrowych, a zainteresowane są powitaniem Nowego Roku we własnym, sprawdzonym towarzystwie. Nad morzem do wyboru mamy wiele domków całorocznych na wynajem. Najczęściej cena wynajmu na sylwestra ustalana jest indywidualnie, często też domki takie wynajmowane są na co najmniej trzy doby. Tak jest na przykład w przypadku domków Kaper w Rewie. Domki są ogrzewane, położone niedaleko od morza, w pełni wyposażone i posiadają aneks kuchenny, zatem stwarzają idealne warunki do powitania Nowego Roku. Na sylwestra można wynająć też nowoczesne domki w Jastrzębiej Górze. Cała Naprzód to kompleks nowo wybudowanych w pełni wyposażonych domków w spokojnej dzielnicy – idealne miejsce do odprężenia i pożegnania mijającego roku. Na sylwestrowy pobyt zapraszają też ogrzewane, drewniane domki Dawid we Władysławowie oraz domki Amelia w Sianożętach.

Zobacz wideo Kolorowe smokey eyes idealne na sylwestra

Bal sylwestrowy nad morzem

Bal sylwestrowy nad morzem może być niezapomnianym przeżyciem. Można udać się na niego do lokalu zewnętrznego, ale wiele hoteli ma w swojej ofercie sylwestra nad morzem z Balem Sylwestrowym. Tak jest na przykład w przypadku hotelu Aquarius w Kołobrzegu. Tu pakiet zawiera, oprócz noclegów i posiłków, Bal Sylwestrowy dla dorosłych do białego rana. Rozpocznie się on powitalnym drinkiem o godzinie 20:00 i odbywał się będzie przy muzyce na żywo. Organizatorzy zapewniają kolację z przystawkami, bufety zimnych przekąsek, stacje dań gorących, ciasta, owoce, toast i tort noworoczny, a także konkursy z nagrodami, dla dzieci natomiast równoległą Zabawę Sylwestrową w godzinach od 19:00 do 2:00, odbywającą się pod okiem animatorki. Na Zabawę Sylwestrową wliczoną w cenę pakietu mogą też liczyć goście Hotelu Zalewski w miejscowości Mrzeżyno. Zabawa odbywać się będzie przy muzyce na żywo, z pełnym cateringiem, przewidziano toast i tort noworoczny, a także loterię z nagrodami i pokaz sztucznych ogni. Wyjątkowym klimatem nocy sylwestrowej zamierza zaskoczyć gości także hotel Puchacz SPA w Niechorzu. W pakiecie znajduje się bal sylwestrowy z powitalnym drinkiem, bufetem dań ciepłych i zimnych przekąsek, niespodzianką od Szefa Kuchni, toastem noworocznym oraz zabawą prowadzoną przez profesjonalnego DJ-a.

Pakiety sylwestrowe nad morzem

Pakiety sylwestrowe nad morzem są sposobem na zorganizowanie za sprawą jednej rezerwacji udanego pobytu sylwestrowego w wybranym hotelu lub ośrodku. Royal Park Hotel & SPA w Mielnie oferuje pakiet na pobyt o dowolnej długości (minimum dwie noce). W cenę wliczone są śniadania, obiadokolacje w dniach 29 i 30 grudnia, lunch serwowany 31 grudnia, Bal Sylwestrowy dla dorosłych oraz zabiegi w Instytucie SPA & Wellness, a także nieograniczony dostęp do basenu i jacuzzi. W programie balu przewidziano zabawę taneczną z DJ-em, dania gorące, zimną płytę, toast oraz konkursy i zabawy. Podobny pakiet na minimum trzy dni pobytu ma hotel Gwiazda Morza we Władysławowie. Tu w cenie przewidziano również atrakcje dla najmłodszych. Mile widziane są, za dodatkową opłatą, czworonogi. Pakiet z wyżywieniem i balem sylwestrowym oferuje też Dolina Charlotty Resort & SPA. Tu obok balu dla dorosłych przewidziano Bal Sylwestrowy dla dzieci, a także dodatkowe atrakcje w cenie, np. ognisko z kiełbaskami czy bilety do ZOO i Fokarium.

Zobacz też: Najpiękniejsze jarmarki świąteczne w Europie. Niektóre z nich są już otwarte - sprawdź, gdzie warto się wybrać

Więcej o: