Nie Alpy, nie Tatry. W tym kraju narciarzy czeka prawdziwe szaleństwo, a do tego widok na morze

Wyjazd na narty 2024 może być świetną przygodą, jeśli zdecydujemy się na zagraniczną podróż. Warto jednak mieć na uwadze, że atrakcyjne stoki znajdziemy nie tylko w Austrii czy Szwajcarii. Przybliżamy dość zaskakujący kierunek, gdzie z białego szaleństwa skorzystamy w bardzo atrakcyjnych cenach.

Turcja to państwo, które wśród Polaków cieszy się sporą popularnością. Większość z nas jednak kojarzy je przede wszystkim z letnimi wyjazdami all inclusive i wylegiwaniem się na słońcu. Tymczasem okazuje się, że to również doskonała propozycja na zimowe wakacje, zwłaszcza jeśli jesteśmy miłośnikami narciarstwa. Co więcej, stoków narciarskich na terenie Turcji znajdziemy całkiem sporo.  Gdzie dokładnie położone są najpopularniejsze z nich?

Zobacz wideo Na narty w Polsce: pięć miejsc, w których poczujesz się jak w Alpach

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Czy w Turcji można jeździć na nartach? Bogactwo oferty dla narciarzy może zaskoczyć

Możliwości wyjazdu na narty do Turcji postanowiła przyjrzeć się bliżej "Gazeta Wrocławska". Według doniesień dziennika w państwie tym znajduje się ponad 40 ośrodków narciarskich, a dostępne w nich trasy to w sumie aż 366 kilometrów śnieżnej aktywności. Największym zainteresowaniem cieszą się trzy z nich. Pierwsza propozycja to Erciyes - Kayseri, czyli ośrodek zlokalizowany na najwyższej górze w środkowej Anatolii. Posiada on 14 wyciągów, a łączna długość tras to 55 kilometrów. Ponadto na uwagę zasługują również Palandöken (16 wyciągów, 43 kilometry) oraz Konakli (trzy wyciągi, 22 kilometry). Jako ciekawostkę warto dodać, że w niektórych przypadkach poza górami na trasach będziemy mogli podziwiać także widok na morze. Tak właśnie jest np. w ośrodku Saklikent w pobliżu Antalyi. Połączenie takie dla osób przyzwyczajonych do polskich krajobrazów będzie na pewno ciekawym doświadczeniem, przy czym nie jest to jedyny argument, dla którego warto rozważyć wyjazd na narty do Turcji. Sporą zaletą są tu również ceny.

Narty w Turcji 2024. Ile kosztuje skipass w Turcji?

Wyjazd na narty za granicę zazwyczaj wiąże się z wyższymi kosztami, ale okazuje się, że w przypadku Turcji nasze wydatki mogą być porównywalne do wypoczynku w kraju. Ceny tureckich skippasów w większości przypadków są na tym samym poziomie, co ich polskie odpowiedniki, lub nawet niższe. Przykładowo, Tatry Super Ski w okresie przedświątecznym to wydatek rzędu 150 zł, a za trzydniowy karnet zapłacimy 410 zł. Z kolei w ośrodku Uludag Ski Center za takie same karnety zapłacimy odpowiednio około 120 i 340 zł. Warto podkreślić, że mowa tu o jednym z droższych tego typu miejsc w Turcji. Oczywiście do zagranicznego wyjazdu należy doliczyć koszty samej podróży, ale i tutaj często można znaleźć atrakcyjne oferty biur podróży.

Więcej o: