Podróżniczka ostrzega turystów wybierających się do Turcji. "Nie kupuj w tych miejscach"

Rok kalendarzowy 2023 powoli dobiega końca, a dla wielu osób jest to idealny okres na planowanie urlopów. Jeśli chcesz wybrać się do Turcji, musisz uważać na te miejsca. Podróżniczka i influencerka radzi. W ten sposób możesz uratować swoje wakacje.

Do wakacji 2024 zostało jeszcze trochę czasu, lecz wiele osób lubi planować wyjazdy wcześniej. Jeśli również należysz do tego grona, musisz o tym wiedzieć. Jak wiadomo, Turcja to jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych od lat, również wśród Polaków. Wybierając się tam należy jednak być przezornym - dlaczego? Ta influencerka opowiedziała o swoich doświadczeniach, które pokazują, jakich miejsc lepiej unikać.

Zobacz wideo Polacy masowo przeszczepiają włosy w Turcji. Dlaczego? „Wynika to z ich niewiedzy" [MAMY CZAS]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wczasy Turcja 2024. Wybierając się na urlop, unikaj tych miejsc

Turcja od lat uchodzi za stolicę straganów, na których można znaleźć wiele podrobionych produktów, lecz to nie wszystko. Okazuje się, że w tym kraju należy uważać nie tylko na podróbki, o czym postanowiła poinformować pewna influencerka znana na Instagramie pod nazwą @takemetothetravel. Młoda kobieta jest przewodniczką w Turcji i dobrze wie, jak wygląda życie w tym państwie i na co trzeba uważać. W jednym z nagrań udostępnionych na Instagramie ostrzega przed zakupami na straganach, szczególnie tymi spożywczymi. 

Spędzasz wakacje w Turcji i szukasz, gdzie możesz kupić lokum, baklawę, przyprawy albo oliwę? Nie kupuj w tych miejscach. Ja, jako przewodnik, odradzam

- wspominała na filmie. Niestety, ale powodów, aby stosować się do rad influencerki, jest sporo. W tego typu miejscach produkty żywnościowe są bardzo często przechowywane w nieodpowiednich warunkach. Zjedzenie popsutego jedzenia, może źle się skończyć, więc być może lepiej nie ryzykować i nie psuć sobie wakacji? 

Jeśli jest to turystyczne miejsce, to w sezonie zimowym słodycze będą leżeć i czekać [...] Sprawdzaj wagę! Zazwyczaj to duże pudełko pełne powietrza i niezbyt dużo lokum

- dodała w opisie pod udostępnionym filmem. 

 

Wakacje w Turcji: na to nie daj się nabrać. Oszustów nie brakuje

Pod filmikiem influencerki pojawiło się mnóstwo komentarzy. Fani kobiety podzielili się swoimi doświadczeniami i zgadzają się z jej opinią. 

Jejku właśnie! Ja tak strasznie kocham baklavę a zawsze gdy przywożę z takich miejsc to smakuje jak plastik
Dokładnie zgadzam się, nie kupujemy w takich miejscach.

- czytamy w sekcji komentarzy. Niestety, ale stragany to niejedyne miejsce, gdzie należy uważać. Będąc w Turcji, musisz zachować ostrożność niemalże na każdym kroku. Bardzo często taksówkarze chcą oszukać turystów, właśnie dlatego pamiętaj, aby na początku przejazdu ustalić dokładną cenę. Na co jeszcze warto uważać? Ktoś proponuje ci wyczyszczenie butów? Podziękuj - na początku z pewnością nikt nie zażąda opłaty, lecz na koniec, kwota będzie bardzo wysoka i dana osoba nie odpuści, a ty stracisz mnóstwo pieniędzy. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA