Nie Włochy ani Szwajcaria. Ta miejscowość zachwyca stokami i nie tylko. To raj dla fanów narciarstwa

Ulubiona pora roku dla fanów narciarstwa rozpocznie się lada moment. Jeśli planujesz wyjazd na narty i nie chcesz przepłacić, zrezygnuj z wyjazdu do Włoch czy Austrii. Ta miejscowość zachwyca narciarzy od wielu lat i co ciekawe znajduje się w Polsce.

Sezon narciarski zbliża się wielkimi krokami. Wiele osób planuje wyjazdy w święta oraz w czasie ferii. Jeśli również masz taki zamiar, zastanów się, na czym zależy ci najbardziej w tym roku? Jeśli nie mają znaczenia dla ciebie takie kwestie jak popularność miejsca, a jedynie chcesz świetnie się bawić i spędzić czas na stoku dobrej jakości, mamy dla ciebie propozycję. Ta miejscowość nie znajduje się w Szwajcarii czy we Włoszech, lecz w Polsce. Mało kto o niej słyszał, a ma wiele do zaoferowania. 

Zobacz wideo Jak stoki przetrwały trudny sezon narciarski? "Inflacja zaważyła na przepustowości", "Koszty mocno wzrosły "

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Gdzie na narty w tym sezonie? Włochy i Szwajcaria tracą na popularności

Wśród najpopularniejszych kierunków dla osób lubiących jazdę na nartach od lat goszczą takie państwa jak Szwajcaria, Włochy czy Austria. Co ciekawe, w tym roku wiele osób rezygnuje z wyjazdów w te rejony na rzecz pozostania w kraju. Urlop w Alpach i na ogół za granicą to niestety spory wydatek, więc wybierając mniej popularne, ale równie piękne miejsce, sporo zaoszczędzisz. Jeśli również zastanawiasz się gdzie wybrać się na narty w tym sezonie, mamy świetną propozycję.

Mowa o miejscowości w Beskidzie Sądeckim. Oddalona o 6 km od Krynicy-Zdroju wieś Tylicz otoczona jest aż trzema szczytami: od zachodu górą Szwarcową, od południa Szubienicą, a od wschodu Łanem. Wzniesienia nie przekraczają 800 m n.p.m., jednak nie przeszkadza to fanatykom narciarstwa w uprawianiu tego sportu. Niemalże na każdym kroku można spotkać ośrodki narciarskie, motele i hotele, więc każdy znajdzie coś dla siebie w korzystnej cenie. Tylicz to wieś, która nadal jest mało znana, lecz działa to na plus dla wielu odwiedzających - dlaczego? Ceny są o wiele niższe niż np. w popularnym Karpaczu.  

Tylicz na narty dla całej rodziny. W tej miejscowości czeka na ciebie sporo atrakcji

Mimo niewielkiego rozmiaru miejscowość Tylicz oferuje odwiedzającym naprawdę sporo atrakcji i udogodnień. Ku zdziwieniu wielu działają tam m.in. wypożyczalnie sprzętu narciarskiego, wyciągi orczykowe, wyciąg talerzykowy, a na terenie ośrodków można spotkać także wyciągi krzesełkowe.

Osoby wybierające się na narty z dziećmi, mogą liczyć na tzw. szkółki i przedszkola narciarskie, gdzie najmłodsi będą się świetnie bawić i uczyć. Poza atrakcjami typowo narciarskimi Tylicz może pochwalić się także zabytkami, np. murowaną kapliczką z początku XIX wieku czy kościołem pw. św. Piotra i Pawła z 1612 roku. Jak widać, jedno jest pewne - nikt nie będzie się tam nudził, a twój portfel podziękuje ci za wybór tego miejsca. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA