Polski jarmark bożonarodzeniowy walczy o prestiżowy tytuł. Możemy mu pomóc. Głosowanie trwa

Poznański jarmark spotkał się z uznaniem europejskiej organizacji European Best Destinations. Będzie najlepszy w Europie? Jako jedyny w Polsce został wyróżniony w konkursie na najlepszy jarmark świąteczny. Konkurencja jest duża, ale nie tracimy nadziei.

Choć grudzień dopiero startuje, świąteczna atmosfera już dawno zawitała do Polski. W wielu miastach można znaleźć jarmarki bożonarodzeniowe, które nie tylko przyciągają masę chętnych na słynny zimowy napój oraz oscypka, ale także wzbudzają zainteresowanie ekspertów z całego świata. Betlejem Poznańskie może cieszyć się sporym wyróżnieniem, ponieważ weźmie udział w konkursie Best Christmas Markets. Wygląda na to, że starania władz miasta się opłaciły.

Zobacz wideo Jarmark w Gdańsku trzecim najpiękniejszym w Europie. Tak wygląda

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jarmark Poznań 2023 z  tytułem najlepszego w Europie? Walczy z Budapesztem i Pragą 

O tytuł najlepszego jarmarku bożonarodzeniowego w całej Europie powalczy aż 20 miejsc. Konkurencją dla Poznania będzie Praga, Bruksela, Wiedeń, Budapeszt, Londyn, Manchester, Montbeliard, Drezno, Ryga, Edynburg, Metz, Birmingham, Trewir, Brugia, Saranda, Krajowa, Asti-Govone, Madera, Valkenburg.

Wyróżnienia przyznawane przez European Best Destinations mają nie tylko znaczenie prestiżowe czy wizerunkowe. Wpływają też znacząco na rozwój turystyki w nominowanych i nagradzanych miastach

- czytamy na stronie Urzędu Miasta Poznania. Warto zaznaczyć, że Poznań jest jedynym polskim kandydatem, a władze miasta zapewniają, że ten konkurs ma szczególne znaczenie. Wyróżnienia przyznawane przez organizację European Best Destinations wpływają nie tylko na prestiż i wizerunek danego miejsca, ale także na rozwój ich turystyki. Warto przypomnieć, że Poznań był już wcześniej wyróżniany w konkursie na najlepszy jarmark bożonarodzeniowy w Europie. W 2019 roku znalazł się na szóstej pozycji, natomiast w 2020 roku znalazł się na podium, zajmując trzecią lokatę. Wszystko dzięki internautom, którzy znów mogą wesprzeć polski akcent w konkursie European Best Christmas Markets

Konkurs na najlepszy jarmark bożonarodzeniowy w Europie. Internauci mogą głosować na Poznań 

Głosowanie odbywa się online, a swój głos należy oddać do siódmego grudnia 2023 r. za pośrednictwem strony internetowej europeanbestdestinations.com. Każdego dnia z jednego adresu IP można wysłać jedno zgłoszenie. Choć w Poznaniu znajdują się dwa jarmarki bożonarodzeniowe, to głównym pretendentem do nagrody w tym roku jest Jarmark Świąteczny na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Będąc na miejscu, warto jednak odwiedzić również ten, który od blisko dekady organizowany jest na poznańskim Placu Wolności. Na taką wizytę mieszkańcy oraz turyści mają czas do siódmego stycznia 2024 r. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA