Polskie miasto laureatem prestiżowego konkursu. Pokonało Ateny i Wiedeń. To raj dla turystów

Polskie miasto znalazło się na szczycie podium konkursu na najlepszy kierunek podróżniczy w Europie. Turyści doceniają różnorodność atrakcji, historię oraz nowoczesność tej metropolii. Które z miast w naszym kraju warto odwiedzić według 142 tys. podróżników? Wystarczy przypomnieć sobie słowa "Mam tak samo jak ty..."

Podróże po Europie mogą być naprawdę fascynujące. Jeszcze wiele państw czeka na odwiedzenie, lecz - jak wiadomo - im większy wybór, tym jest ciężej. Warto więc wiedzieć, które kierunki są najpopularniejsze i warte zachodu według doświadczonych i niedoświadczonych turystów. W konkursie European Best Destinations 2023 na podium znalazło się jedno z polskich miast. Gdzie warto udać się na wycieczkę?

Zobacz wideo Student przez aferę akademikową koczował w bibliotece. "Kiedy wyszliśmy protestować, miejsca się znalazły"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

European Best Destinations 2023. Warszawa nie ma sobie równych

European Best Destinations to konkurs na najlepszy kierunek podróżniczy w Europie. W tym roku wzięło w nim udział 686 tys. osób z 178 państw, a 48% z nich pochodziło z Europy, pozostałe z innych części świata.

Pierwsze miejsce w 2023 r. należy do Warszawy, czyli do jakże pięknej stolicy naszego kraju. Dokładnie aż 142 tys. internautów z ponad 130 krajów oddało swój głos na dumę Polaków, uważając ją za jedną z metropolii wartych odwiedzenia. Warszawa z tak ogromną ilością głosów pozostawiła w tyle inne miasta.
A jak podium przedstawia się dalej?

Tuż za Warszawą pojawiają się Ateny, a następnie Maribor, czyli piękne miasteczko na Słowenii. Na czwartym miejscu pojawia się Wiedeń, następnie Cittadella oraz Essen. Wracając jednak do Warszawy - co tak bardzo zachęciło turystów do polecenia naszej stolicy jako miasta wartego odwiedzenia? Oto atrakcje, jakie oferuje metropolia dla turystów. 

Warszawa najpopularniejszym miastem w Europie. Oto co czeka na turystów w stolicy

Do tak spektakularnego wyniku i wygranej Warszawy przyczyniła się także mobilizacja samych mieszkańców - kampania promocyjna społecznego ratusza sprawiła, że wiele osób postanowiło zagłosować na stolicę Polski. Oczywiście duże znaczenie miało również ogromne poparcie mieszkańców innych państw, a co takiego mogą oni zobaczyć w mieście?

Bezsprzecznie od wielu lat jednym z ważniejszych punktów do odwiedzenia w stolicy Polski jest Pałac Kultury i Nauki. To już poniekąd symbol tego miasta, który wzbija się na wysokość 231 metrów i wygląda bardzo spektakularnie. Dla osób ceniących historię oraz spokojne odkrywanie miasta poleca się spacer po Łazienkach Królewskich lub wyjście do Muzeum Powstania Warszawskiego. Co jeszcze zobaczyć na miejscu? Pamiętaj, aby nie omijać starówki czy Syreny Warszawskiej - piękna architektura wokół tych miejsc zachwyca. 

Piękna, przyjazna, zielona, otwarta na świat, idealna na rodzinny wypad do miasta. [...] W Warszawie czekają na Ciebie tysiące atrakcji i wrażeń, od degustacji lokalnych specjałów kulinarnych po lot balonem i tyrolkę w jednym z miejskich parków.

- opisują Warszawę organizatorzy konkursu, pot.gov.pl. Atrakcji jest co niemiara i co ważne każdy znajdzie coś dla siebie, a tę różnorodność z pewnością doceniają przyjezdni. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA