To oficjalne: Znika ulga na bilety PKP. Wkrótce ta grupa podróżnych już nie zaoszczędzi na podróżach

Znika jedna z popularnych zniżek na przejazdy kolejami PKP. Ta informacja wstrząsnęła wieloma podróżnymi, jednak spokojnie, ulga zostanie usunięta dopiero za kilka tygodni. Co ciekawe, upust ten został wprowadzony całkiem niedawno, a już jest eliminowany. Powód? Prawdopodobnie zbyt duże koszta, lecz nie tylko.

Pociągi w Polsce to jeden z najpopularniejszych środków transportu. Nie ma się co dziwić - są często bezpośrednie i tanie, szczególnie jeśli mamy zniżkę na bilety. Niestety,  to właśnie niektóre ze zniżek - jak się okazuje - będą dostępne tylko do 30 grudnia. Po tym terminie ci podróżni będą musieli zapłacić 100 procent wartości biletu. Kto niebawem utraci prawo do zniżek podczas podróży kolejami PKP? Jeśli należysz do tego grona osób, pamiętaj, aby wracając z sylwestra, kupić już bilet normalny.

Zobacz wideo Pociąg podmiejski do Warszawy przed Marszem Miliona Serc. Brak miejsc nawet w toalecie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Bilety PKP: zniżki. Ta grupa podróżnych zapłaci więcej

Zgodnie z informacjami podanymi na łamach portalu kolejowyportal.pl, od początku 2023 roku do listopada koleje PKP przewiozły łączenie 62 miliony pasażerów. Przewoźnik przewiduje, że większe zainteresowanie będzie widoczne w grudniu - bardzo możliwe, że liczba pasażerów wzrośnie do 67 milionów od stycznia 2023 r. To naprawdę kolosalne liczby, które pokazują, jak wiele osób decyduje się na przejazdy pociągami PKP. Najchętniej tego typu środkiem transportu komunikują się studenci, uczniowie czy osoby, które posiadają zniżki np. wojskowi oraz nauczyciele. Od 2021 roku na zniżkę w wysokości 33 procent mogły liczyć także osoby określane jako honorowi dawcy krwi. Niestety, to właśnie ta grupa pasażerów lada moment pożegna się z ulgą. 

Ulga dla honorowych dawców krwi zostanie usunięta. Pasażerowie mogą z niej korzystać jeszcze kilka tygodni

Zniżka dla tej grupy pasażerów została wprowadzona w 2021 roku w związku z wprowadzoną w tamtym okresie ustawą covidową. Jak wiadomo, stan zagrożenia epidemicznego został odwołany już jakiś czas temu, więc tak samo zniesiona zostanie ulga. 

W związku z odwołaniem stanu zagrożenia epidemicznego, informujemy, że honorowi dawcy krwi uprawnieni do ulgi 33%, mogą skorzystać z przejazdów pociągami PKP Intercity na podstawie biletów z tą ulgą maksymalnie do 30 grudnia 2023 roku wyłącznie, pod warunkiem posiadania ważnego zaświadczenia poświadczającego uprawnienie do tej ulgi, które zostało wydane najpóźniej w dniu 30 czerwca 2023 r.

- czytamy na stronie intercity.pl. Jeśli więc korzystałeś z takowego upustu, pamiętaj, że obowiązuje on jedynie do 30 grudnia. Jeśli o tym zapomnisz, istnieje ryzyko, że w pociągu konduktor poprosi cię o uiszczenie dodatkowej opłaty. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA