Świetna wiadomość dla narciarzy. Jedna z najlepszych tras już otwarta. PKL zaskoczyło turystów

Zima zagościła w naszym kraju na dobre, a razem z nią sezon narciarski. Fani zimowego szaleństwa nie mogli doczekać się tego momentu. Napotkali jednak pewną zmianę w polskich górach, lecz na szczęście pozytywną. Jedna z tras została udostępniona do użytku stosunkowo szybko. PKL zaskoczyło narciarzy.

Zima dla wielu upływa pod znakiem wyjazdów na narty. To o tej porze roku jedna z najpopularniejszych atrakcji. Narciarze z Polski najchętniej odwiedzają Tatry i to właśnie tam w tegorocznym sezonie na odwiedzających czekała niespodzianka. 6 grudnia 2023 r. została otwarta jedna z najlepszych i najnowszych tras - tę zdecydowanie warto odwiedzić. 

Zobacz wideo Jak stoki przetrwały trudny sezon narciarski? "Inflacja zaważyła na przepustowości", "Koszty mocno wzrosły "

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Nowa trasa w polskich górach otwarta. Narciarze mogą z niej korzystać od 6 grudnia

Wyjazdy w góry w sezonie zimowym to już niemalże tradycja wielu polskich rodzin. Jak się okazuje, nie trzeba wcale organizować wycieczek do Austrii czy Włoch - Polska oferuje sporo stoków i tras, które są na wysokim poziomie. Śniegu na południu nie brakuje, więc można planować już wyprawy, aby załapać się jeszcze na czas bez tłumów.

W tym roku na narciarzy w Tatrach czekała miła niespodzianka. PKL postanowiło otworzyć nowy stok już 6 grudnia. Warunki na Kasprowym Wierchu dopisują, więc udostępnienie trasy do Doliny Gąsienicowej było tylko kwestią czasu. 

Bardzo zależało nam na czasie i dokładaliśmy wszelkich starań, by przygotować jak najwcześniej dla narciarzy oraz snowboardzistów trasę w Dolinie Gąsienicowej. Cieszymy się, że możemy już zaprosić wszystkich zwolenników sportów zimowych na Kasprowy Wierch. Można powiedzieć, że to mikołajkowy prezent dla osób, które czekały, by poszusować na tej znanej górze

- cytuje słowa Marcina Kucharskiego portal turystyka.wp.pl. Jeśli jednak ten kierunek do ciebie nie przemawia, mamy kilka innych propozycji. 

Wyjazd na narty w Polsce. Na tych stokach skorzystasz z najlepszych tras

Chcesz w tym roku wyjechać na narty, ale nie wiesz, gdzie najlepiej się udać? Jeśli jesteś osobą początkującą, warto wybrać ośrodki, które nie są bardzo oblegane. Takim miejscem może być np. kurort Czarna Góra. To idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, ponieważ istnieje możliwość skorzystania z różnorodnych tras.

Drugą propozycją będą Koninki, które dawniej były oblegane przez turystów, lecz wraz z rozwojem turystyki tego typu w innych miejscach, ten ośrodek został zapomniany. Mimo to na odwiedzających czekają dobrej jakości trasy, a widoki na gorczańskie lasy podczas jazdy zapierają dech w piersiach. Jeśli te kierunki z jakiegoś względu ci nie odpowiadają, oto kilka innych:

  • Dwie Doliny - Wierchomla i Muszyna,
  • Szklarska Poręba,
  • Zieleniec,
  • Jaworzyna Krynicka,
  • Szczyrk.
Więcej o:
Copyright © Agora SA