Świąteczny pociąg już ruszył i właśnie zmierza w stronę Warszawy. To będzie podróż jak z bajki

Ten kraj wie, jak stworzyć prawdziwie świąteczną atmosferę. Co roku miejscowy przewoźnik ozdabia kilka pociągów bożonarodzeniowymi dekoracjami i puszcza je w świat. W środku można znaleźć kilka choinek i prezentów, a całość prezentuje się jak z bajki.

Choć do Bożego Narodzenia zostało jeszcze kilka tygodni, to niemal na całym świecie czuć już świąteczną atmosferę. W sklepach pojawiły się charakterystyczne ozdoby i choinki, w radiu lecą zimowe piosenki, a na ulicach migoczą kolorowe lampki. Władze pewnego kraju poszły o krok dalej i postanowiły udekorować nawet pociągi. Jeden z nich wyruszył już w kierunku Polski. W środku panuje prawdziwie świąteczny klimat.

Zobacz wideo Karnowski: PKP jest dużo mniej punktualne niż kolej w Ukrainie

Zainteresował Cię ten temat? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pociągi z Litwy w świątecznym wydaniu. Jeden z nich pojedzie do Warszawy

Bożonarodzeniowe pociągi wyruszą z Litwy. Kraj ten już po raz trzeci zdecydował się na świąteczną akcję, która bardzo przypadła do gustu pasażerom. Mogą oni odbyć magiczną podróż w świetle choinkowych lampek, ciepłych świec i przy mikołajkowych ozdobach. Specjalne pociągi już wyjechały już na tory i będą po nich jeździć do 7 stycznia 2024 roku. Na ten moment wiadomo o czterech trasach:

  • Wilno-Kowno,
  • Wilno-Kłajpeda,
  • Wilno-Troki,
  • Wilno-Mockava.

Jak podają Koleje Litewskie (LTG) świąteczne pociągi będą jeździć na ostatniej trasie nieco krócej niż reszta, bo tylko do 26 grudnia 2023 roku. Po tym czasie zostaną przekierowane do obsługi linii Wilno – Ryga. Jeśli marzy ci się podróż specjalną koleją, wystarczy mieć ważny bilet, który możesz kupić przez internet. Nie trzeba spełniać żadnych dodatkowych warunków.

W tych pociągach czuć świąteczną atmosferę. Wyglądają jak z bajki

Świąteczne pociągi cieszą się ogromną popularnością. Z roku na rok Litwini kochają je coraz bardziej. W ciągu ostatnich dwóch lat do udekorowanych wagonów weszło aż 74,5 tys. osób.

W tym roku możemy już z całą pewnością powiedzieć, że cieszące się dużym zainteresowaniem pasażerów świąteczne pociągi stają się tradycją, zachęcającą do zrównoważonego podróżowania

- powiedziała Dovil Aleksandravičien - rzeczniczka LTG Link - cytowana przez portal geekweek.interia.pl. Na zdjęciach opublikowanych przez przewoźnika na Instagramie można już podejrzeć, jak wygląda sceneria wewnątrz pociągu. W wagonach stanęły choinki i prezenty, a także meble w stylu retro i czerwone zasłony.

Dzięki temu projektowi chcę zachęcić pasażerów zarówno do zanurzenia się we wspomnieniach, jak i do tworzenia nowych. Na trasach Wilno – Kłajpeda i Wilno – Mockava (a później Wilno – Ryga) będą pociągi w kolorze bordowym przepełnione przeszłością, natomiast trasy Wilno – Kowno i Wilno – Troki ozdobione zostaną jasnymi, tradycyjnymi symbolami Bożego Narodzenia

- powiedział autor wystroju, litewski florysta i dekorator Mantas Petruškevičius, cytowany przez portal wprost.pl.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.