W tych muzeach nie da się nudzić. Zamiast obrazów, zobaczysz Marylin Monroe ze słoniny

Muzea wcale nie muszą być nudne. Choć ta atrakcja wydaje się interesująca wyłącznie dla miłośników sztuki i historii, prawda jest zupełnie inna. Są takie miejsca, które oferują dość niestandardowe wystawy. To prawdziwa podróż do krainy wyobraźni i najdziwniejszych snów.

Niektóre muzea w swojej ofercie mają naprawdę dziwne eksponaty, które potrafią dotkliwie poruszyć wyobraźnię. Co ciekawe, wiele tego typu miejsc można znaleźć w Polsce, a kilka z nich uwzględniliśmy już w naszym poprzednim artykule. Na tym jednak nie koniec, ponieważ na całym świecie znajduje się równie dużo obiektów z wyjątkowo oryginalnymi wystawami. Takie atrakcje mogą w niezwykły sposób urozmaicić każdy city brak. 

Zobacz wideo Siedzieliśmy na najsłynniejszej ławce w kraju [wideo sprzed muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Najdziwniejsze muzea na świecie. Słonina, włosy i kosiarki to dopiero początek 

Numerem jeden jest Muzeum Słoniny we Lwowie. Już sama nazwa brzmi dość nietypowo, a eksponaty znajdujące się wewnątrz tylko potwierdzają wyjątkowość tego miejsca. Można tam znaleźć na przykład rzeźbione ze słoniny usta Marylin Monroe czy stworzoną z tego samego podobiznę Franciszka Józefa oraz nos Mikołaja Gogola. Dodatkową atrakcją jest również degustacja proponowanych rzeźb w nowoczesnej restauracji. Miejsce, choć ciekawe, zostało okrzyknięte "obrzydliwym". Czy takie jest? O tym warto przekonać się samemu. Dużym zainteresowaniem cieszy się również Muzeum włosów w Turcji, a więc jednym z ulubionych miejsc wakacyjnych Polaków. Miasto Avanos od starożytności znane jest z ceramiki, jednak garncarz Chez Galip postanowił stworzyć muzeum ukazujące coś zupełnie innego. Na wystawie można znaleźć włosy aż 16 tys. kobiet, a kosmyki opisane są nazwiskami i adresami ich właścicielek. Niektórzy decydują się również na odwiedziny w brytyjskim Muzeum kosiarek. Kto chciałaby to oglądać? Okazuje się, że historia tego urządzenia może naprawdę wciągać, tym bardziej że wystawa obejmuje takie eksponaty jak królewskie kosiarki, które niegdyś należały do księcia Karola i księżnej Diany

 

Te dziwne muzea przyciągają turystów z całego świata. Poznaj historię toalet i pasożytów 

Oryginalne muzea można znaleźć niemalże w każdym zakątku świata. Lista nietypowych miejsc jest wyjątkowo długa, a o wielu z nich większość z nas nawet nie śniła. Okazuje się, że także toalety mogą stać się eksponatami wartymi uwagi. To właśnie im poświęcono uwagę w Muzeum Toalet w New Delhi. Założył je Dr Bindeshwar Pathak, który zaprasza na wyjątkową wycieczkę po historii bidetów i toalet sprzed wieków. Planując zagraniczny wyjazd, warto pomyśleć również o odwiedzinach w: 

  • Muzeum Obrzydliwego Jedzenia w Szwecji, 
  • Muzeum Tortur w Amsterdamie, 
  • Muzeum Lodów we Włoszech,
  • Muzeum Pojemników Śniadaniowych w Columbus, 
  • Muzeum Zupek Chińskich w Yokohamie, 
  • Muzeum Pasożytów w Tokio,
  • Muzeum Asfaltu w Sacramento, 
  • Muzeum Solniczek i Pieprzniczek w USA. 
 
Więcej o:
Copyright © Agora SA