Ta mapa pomoże przezwyciężyć strach przed lataniem. Pokazuje, gdzie występują turbulencje

Spora część osób nadal boi się latać samolotami, mimo że jest to najbezpieczniejszy środek transportu na świecie. Jeśli także należysz do tego grona, mamy rozwiązanie. Tak pozbędziesz się swojej fobii. Przy kolejnym planowaniu podróży uruchom tę mapę.

Współcześnie życie niemalże każdego z nas jest dość szybkie i brakuje nam czasu, więc przemieszczanie się samolotami staje się czymś nieodłącznym. Niestety nie każdy może sobie pozwolić na korzystanie z takowego środka transportu przez fobię. Przezwyciężenie strachu przed lataniem dla wielu osób jest czymś nieosiągalnym. Jeśli jednak chcesz spróbować, choć odrobinę zmniejszyć swoje obawy, ta mapa może ci w tym pomóc. Dzięki niej otworzysz się na częstsze podróże samolotami, a tym samym odkryjesz jeszcze więcej ciekawych miejsc.  

Zobacz wideo Blanka Lipińska psioczy na jedzenie w samolocie

Boisz się latać samolotem? Sprawdź mapę turbulencji

Lęk przed lataniem nazywany jest awiofobią i dotyka sporą część społeczeństwa. Może wynikać z różnych czynników, lecz zazwyczaj jest to związane z utratą kontroli oraz strachem przed wysokością. Dodatkowo często w filmach przedstawiany obraz samolotu jest połączony z wypadkiem. Wiele aspektów wpływa więc na takową fobię, lecz - jak się okazuje - można ją nieco zmniejszyć.

Jeśli planujesz podróż samolotem, ale masz obawy, pamiętaj, że wypadków w powietrzu jest o wiele mniej niż tych na ziemi. Z pewnością co jakiś czas słyszysz w mediach o tragediach na drogach w Polsce, tych faktycznie jest całkiem sporo. Katastrofy lotnicze na szczęście nie są tak często spotykane.

Wiele osób ma także problem z turbulencjami. Te mogą wystąpić podczas lotu, ale nie ma się czego bać. Nagłe zmiany prędkości i kierunku wiatru to coś zupełnie normalnego. Jeśli jednak rezygnujesz z podróży z tego względu, mamy rozwiązanie, które może ci się spodobać. 

Mapa turbulencji, zdjęcie ilustracyjneMapa turbulencji, zdjęcie ilustracyjne zrzut ekranu/turbli.com

Ta mapa zmieni twoje podejście. Teraz loty samolotem będą przyjemnością

Osoby, dla których turbulencje są strasznym zjawiskiem, często przed podróżą przejmują się tą kwestią. Jeśli jednak nie chcesz zaprzątać sobie tym głowy, lepiej przed lotem sprawdzić, czy jest się czym przejmować. Mapa portalu Turbli.com, wskaże ci czy na danej trasie lotu mogą pojawić się turbulencje. 

Kolor niebieski oznacza, że lot będzie płynny - nie przewiduje się wystąpienia turbulencji. Barwa pomarańczowa i czerwona wskazuje na to, że turbulencje mogą być odczuwalne, lecz najprawdopodobniej będą umiarkowane lub w wyjątkowych sytuacjach silne.

Warto wspomnieć, że mapa jest aktualizowana co sześć godzin, więc prognozy najlepiej sprawdzać na dwa dni przed lotem, ponieważ warunki atmosferyczne stale się zmieniają.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.