Na tej wyspie jest wyjątkowa plaża. Dotrzesz na nią wyciągiem krzesełkowym, a to nie koniec atrakcji

Ciekawe miejsca w Wielkiej Brytanii nie zawsze wiążą się bezpośrednio z historią i kulturą tego kraju. Znajdziemy tu też piękne krajobrazy. Na jednej z wysp będziemy mogli je podziwiać, korzystając z dość niecodziennej atrakcji. Zdradzamy, gdzie znajduje się wyciąg krzesełkowy prowadzący na plażę.

Choć wyciągi krzesełkowe kojarzą nam się przede wszystkim z górami i białym szaleństwem, to ich praktyczność znajduje zastosowanie także w innych warunkach. Doskonałym tego przykładem jest Wight w Wielkiej Brytanii. To stosunkowo niewielka wyspa o wymiarach 26 na 39 kilometrów, a położona jest na południe od brytyjskiego wybrzeża. Z portów w Portsmouth i Southampton dotrzemy tu nawet w 15 minut, choć w zależności od konkretnego promu podróż może wydłużyć się do godziny. A co będzie czekało nas na miejscu?

Zobacz wideo Władysławowo i atrakcje dla turystów. Co oprócz plażowania?

Wyciąg krzesełkowy na wyspie Wight zachwyca turystów. Taką wycieczkę zapamiętasz na długo

Wyjątkowy wyciąg krzesełkowy znajduje się przy zatoce Alumm Bay, która słynie z pięknych kolorowych klifów piaskowych o różnych odcieniach brązu, żółci, bieli i czerni. Rozpościera się z nich widok na cieśninę Solent, która oddziela Wight od brytyjskiego wybrzeża. Wyciąg rozpoczyna swój bieg na szczycie klifu, a kończy na kamienistej plaży. Tam możemy odpocząć lub skorzystać z kąpieli w wyjątkowo czystej wodzie.

Kultowy wyciąg krzesełkowy Needles to najlepszy sposób, aby zobaczyć najsłynniejszy obiekt na wyspie Wight. Rozpocznij dzień od wspaniałej wycieczki ze szczytu klifu do zatoki Alum i jej plaży umieszczonej na dole, i podziwiaj spektakularne widoki na malownicze skały Needles Rocks i latarnię morską, a także wielokolorowe piaszczyste klify i oszałamiającą turkusową wodę

- czytamy na stronie atrakcji. Na dół prowadzi również droga, więc jeśli nie chcemy płacić czterech funtów za skorzystanie z wyciągu, możemy zejść na plażę pieszo. Wspomniane skały, znane też po prostu jako the Needles, to najbardziej charakterystyczny punkt wyspy. Są to trzy skały kredowe, a znajdująca się na ich końcu latarnia pochodzi z 1859 roku. Aby zobaczyć the Needles z bliska, będziemy musieli kupić na miejscu bilety na przejażdżkę łódką, która potrwa około 20 minut.

Wielka Brytania: atrakcje przyrodnicze. Wyspa Wight to pozycja obowiązkowa dla poszukujących odpoczynku

Poza wyciągiem krzesełkowym i the Needles na Wyspie Wight będziemy mogli skorzystać z jeszcze kilku ciekawych propozycji. Na szczególną uwagę zasługuje zamek Carisbrooke, opactwo benedyktynów z 1132 roku Quarr Abbey, sanktuarium zwierząt "Monkey Haven", niewielkie rodzinne zoo czy też muzeum "Wyspa Dinozaurów" (Dinosaur Island). Jak więc widać, pomimo niewielkich rozmiarów wyspy, dostępna tu oferta jest dość bogata i warto wybrać się tu całą rodziną.

Więcej o:
Copyright © Agora SA