Tatrzański Park Narodowy ostrzega turystów. Dwa popularne szlaki zostały zamknięte

Wybierasz się w polskie góry? Jeśli tak, pamiętaj, by na bieżąco śledzić wszelkie komunikaty dotyczące zagrożeń i nie tylko. Aktualnie warto wiedzieć o podjętych przez TPN decyzjach. Te szlaki zostały chwilowo zamknięte, a TOPR ostrzega przed zagrożeniem.

Sezon ferii w Polsce nadal trwa, więc sporo osób wybiera się w polskie góry, by skorzystać ze świetnych warunków pogodowych w tym rejonie. Ku zdziwieniu wielu, wspomniane warunki atmosferyczne nie są jednak tak idealne, jakby mogło się wydawać. W ostatnich dniach TOPR wydało komunikat o zagrożeniu lawinowym, a dodatkowo TPN poinformował o zamknięciu dwóch popularnych szlaków. Warto więc śledzić na bieżąco komunikaty, by zachować bezpieczeństwo i dobrze zaplanować podróż. Które szlaki są nieczynne i gdzie panuje zagrożenie lawinowe?

Zobacz wideo Szybko zmieniające się warunki w Tatrach. Najpierw śnieżyca, a potem słońce

Te szlaki w Tatrach będą zamknięte. TPN podjął decyzję. Potrwa to kilka dni

Tatrzański Park Narodowy co jakiś czas informuje turystów oraz okolicznych mieszkańców o zmianach i decyzjach, jakie są podejmowane. Najczęściej komunikaty pojawiają się na oficjalnej stronie parku oraz na social mediach, głównie na Facebooku. Tym razem również tak było.

Całkiem niedawno TPN poinformował o zamknięciu dwóch popularnych szlaków. Mowa o szlaku do Jaskini Mylnej i Raptawickiej, które są lubiane przez odwiedzających. W dniach od 2 do 5 lutego nie będą niestety czynne, więc planując wycieczki, unikaj tych rejonów, ponieważ podróż będzie zbędna. Wszystko przez wydarzenie, które odbywa się na miejscu. 

W dniach 2-5 lutego szlaki do Jaskini Mylnej i Raptawickiej będą zamknięte ze względu na realizację zdjęć do filmu edukacyjno-przyrodniczego.

- podaje w komunikacie zamieszczonym na Facebooku TPN. Jeśli wybierasz się niebawem w góry, pamiętaj, by zwracać także uwagę na informacje podawane przez TOPR. 

TOPR przestrzega turystów. Zagrożenie lawinowe w Tatrach nadal trwa

W ostatnich dniach ratownicy TOPR apelują do turystów o ostrożność i zachowanie bezpieczeństwa. Wszystko przez panujące trudne warunki w niektórych rejonach gór. Aktualnie w Tatrach na stokach pokrywa śnieżna związana jest umiarkowanie, więc podtrzymuje się zagrożenie lawinowe. Na ten moment jest do drugi stopień zagrożenia i obowiązuje do 2 lutego 2024 roku do godziny 20. 

Sporo niebezpiecznych depozytów śnieżnych w żlebach, depresjach, formacjach wklęsłych, pod ścianami i na rozległych polach śnieżnych na wszystkich wystawach. Depozyty te leżą na starej , twardej warstwie. Apelujemy o rozważne planowanie wycieczek górskich zwłaszcza powyżej górnej granicy lasu.

- apeluje TOPR w komunikacie, lawiny.topr.pl.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.