Nowa atrakcja na południu Polski. Wielkie otwarcie już niebawem. To powrót do czasów dzieciństwa

Budowa nowego i interesującego miejsca na mapie południowej Polski dobiega końca, co z pewnością ucieszy tegorocznych turystów oraz mieszkańców okolicy. Atrakcja będzie połączeniem nowoczesnego muzeum i parku rozrywki, w którym odnajdą się zarówno dorośli jak i dzieci.

W miejscowości, w której narodziły się pierwsze odcinki kultowych bajek dla dzieci z dawnych lat, już niebawem zostanie otwarta nowa atrakcja. Ta zachwyci sentymentalnych dorosłych i zaciekawi najmłodszych. Władze miasta informują, że innowacyjne Centrum Bajki i Animacji w Bielsku-Białej zostanie udostępnione do użytku na przestrzeni kilku miesięcy. Co zobaczymy w środku? 

Zobacz wideo Maciej Dowbor o zwolnieniu Kurzopków. "Oni są bardzo dobrzy"

Nowa atrakcja w Bielsku-Białej. To największa inwestycja tego typu w Polsce

Na mapie stolicy Beskidu Niskiego, czyli w Bielsku-Białej już niebawem powstanie nowa atrakcja w pobliżu Studia Filmów Rysunkowych. Otwarcie planuje się na maj 2024 r., więc wraz z rozpoczęciem sezonów urlopowych turyści będą mogli odwiedzić innowacyjny obiekt. Centrum Bajki i Animacji OKO (Ośrodek Kreacji Obrazu) będzie połączeniem różnych form rozrywki i edukacji, przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. To właśnie tam odwiedzający dowiedzą się, jak niegdyś tworzone były bajki, którymi zachwycali się dzisiejsi dziadkowie i rodzice.

Pomysłodawcy całego projektu zapewniają, że na miejscu goście spotkają między innymi Bolka i Lolka, Reksia czy nawet Smoka Wawelskiego. Menadżerka Studia Filmów Rysunkowych Karolina Lorenc w rozmowie z portalem slazag.pl wspominała, że "nie będzie to muzeum, ale centrum edukacyjno-rozrywkowe, w którym całe rodziny z dziećmi, a także wycieczki szkolne będą mogły znaleźć dla siebie atrakcje".

Celem inwestycji jest stworzenie centrum edukacyjnego, które będzie opowiadało o historii związanej z tworzeniem filmu rysunkowego. Będzie przy tym formą praktyczną, żywą, dającą dzieciom możliwości zabawy i tworzenia

- mówił przed laty Mirosław Nizio, slaskie.travel. Jak można się domyślać, inwestycja była sporym wydatkiem. Wiadomo już, ile kosztowała. 

Centrum OKO w Bielsku-Białej. Tyle wyniosła budowa

Budowa obiektu rozpoczęła się w lutym 2022 roku i na początku wykonawcy przewidywali, iż skończą prace w grudniu. Tak jednak się nie stało i te mają zostać dopięte na ostatni guzik w marcu 2024 roku, a w maju ma nastąpić oficjalne otwarcie. Całe przedsięwzięcie było zarówno bardzo pracochłonne, jak i kosztowne - wydano ok. 33 mln złotych. Do stworzenia atrakcji uzyskano dofinansowanie między innymi z funduszy norweskich, funduszy ministerialnych oraz z budżetu państwa. Ogromna i nowoczesna inwestycja z pewnością będzie zachwycać odwiedzających atrakcjami na miejscu jak i będzie robić wrażenie na fanatykach architektury oraz budownictwa - obiekt ma być nowoczesny. 

Zastosowane rozwiązania urbanistyczno-architektoniczne mają nie tylko stworzyć atrakcyjną dla mieszkańców i turystów przestrzeń, ale także doprowadzić do ożywienia dużej części miasta

- czytamy na stronie projektanta centrum, nizio.com.pl.

Więcej o:
Copyright © Agora SA