Turyści nazywają to polskie miasto "skarbem". Tu spędzą wakacje? Zainteresowanie wzrosło o 310 proc.

W nadchodzącym sezonie wakacyjnym osoby z tego miasta w Polsce mogą przeżyć prawdziwy najazd turystów - głównie tych z Wielkiej Brytanii. Zainteresowanie pobytem w nim wzrosło o ponad 300 procent. O jakim miejscu mowa i dlaczego tak spodobało się podróżującym?

Jakiś czas temu w sieci pojawił się nowy ranking stworzony przez brytyjską stronę usebounce.com, który przedstawił popularne kierunki wakacyjne wśród mieszkańców wysp. Eksperci ds. podróży przeanalizowali dane zebrane wśród turystów oraz sprawdzili wyszukiwania w systemie Google z ostatnich trzech miesięcy, by znaleźć miejsca, które będą najczęściej wybierane jako wakacyjne destynacje. Polskie miasto - jak się okazuje - zyskuje na popularności. 

Zobacz wideo Majorka poza sezonem? Ależ oczywiście! [VLOG]

Te kraje zyskają na popularności w 2024 roku. Na podium ulubione kierunki Polaków

Turyści z Wielkiej Brytanii, chociaż nie tylko oni, poszukują już miejsc na wakacyjne wyjazdy. Nie ma się co dziwić, wcześniejsze zaplanowanie podróży może pomóc zarówno w organizacji, jak i w oszczędzaniu.

Zgodnie z danymi zebranymi przez markę Bounce, wyszukiwania mieszkańców UK pokazują, że ci w 2024 roku odwiedzą najprawdopodobniej między innymi takie państwa, jak Albania, Macedonia Północna oraz Finlandia. Pierwsza pozycja podium należy do destynacji, którą również uwielbiają Polacy. W dobie inflacji szukamy miejsc tańszych, a Albania właśnie takim jest i odnotowała wzrost zainteresowania o 113 procent. Na liście znalazła się również Polska - uplasowaliśmy się na 6. miejscu ze wzrostem zainteresowania o 22 procent, więc to całkiem dobry wynik.

Marka Bounce oprócz ustalenia, które państwa zyskają na popularności w 2024 roku, sprawdziła również, jakie miasta będą najchętniej odwiedzane przez turystów. Na pierwszym miejscu polska metropolia.

Polskie miasto na podium. Odnotowano wzrost zainteresowania o 310 procent

Wśród państw zyskujących na popularności króluje Albania, lecz wśród miast na pierwszym miejscu znalazł się piękny, polski Kraków. Wyniki pokazują, iż w 2024 roku to właśnie do Krakowa może udać się spora liczba turystów z Wielkiej Brytanii. 

Zdecydowanie najpopularniejszym miastem pod względem wzrostu liczby wyszukiwań jest Kraków z wynikiem 310,3 procent. Stare Miasto jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, co czyni je rajem dla tych, którzy chcą poznać jego wyjątkową architekturę i bogatą historię.

- czytamy na stronie usebounce.com. Dla odwiedzających Kraków oferuje sporo atrakcji i każdy znajdzie coś dla siebie. Osoby ceniące historię mogą udać się między innymi na Wawel, by zobaczyć piękną architekturę z przełomu XI i XII wieku. Na starówce jest wiele kawiarni i restauracji, w których popołudniowy odpoczynek z kawą i dobrym jedzeniem będzie zarówno idealnym rozpoczęciem urlopu, jak i zakończeniem. A miłośnicy kotów, wręcz nie mogą nie odwiedzić kociej kawiarni, znajdującej się przy ulicy Lubicz 1.

Więcej o:
Copyright © Agora SA