Teraz bilet na pociąg kupisz za złotówkę. Koleje świętują ferie zimowe. Są jednak ograniczenia

Choć dla niektórych uczniów ferie zimowe już się skończyły, inni dopiero je zaczynają i przez następne dwa tygodnie będą cieszyć się wolnym od szkoły. To doskonała okazja na wspólny wyjazd z dzieckiem. Teraz można sporo zaoszczędzić. W tym województwie dzieci będą podróżować pociągami za złotówkę.

Od 10 lutego uczniowie z województwa małopolskiego rozpoczną ferie zimowe. Przerwa od szkoły potrwa aż do 25 dnia miesiąca. Przez ten czas będą mieli sporo okazji do odpoczynku. W związku z tym powstał program organizowany przez samorząd województwa, którego hasłem jest: "Bilety na pociąg za 1 zł". Dzieci będą mogły skorzystać z przejazdów niemal za darmo.

Zobacz wideo Na narty w Polsce: pięć miejsc, w których poczujesz się jak w Alpach

Koleje Małopolskie zaczynają ferie. Dzieci będą jeździć pociągami za złotówkę

Dzieci i młodzież z południowej części kraju mają powody do radości. Już jutro, 10 lutego 2024 r., rozpoczynają przerwę semestralną, która potrwa 15 dni. Z tej okazji Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego zaproponował niezwykle opłacalne rozwiązanie. Osoby do 18 roku życia mogą podróżować przez ten czas pociągami praktycznie za darmo. Specjalna okazja na ferie zakłada, że na terenie całego województwa dzieci będą jeździć koleją dzięki biletom, za które zapłacą symboliczną złotówkę. Rodzice zostaną odciążeni finansowo, a środowisko podziękuje nam za skorzystanie z bardziej ekologicznej formy transportu niż samochód - rozwiązanie idealne. Akcja dotyczy przede wszystkim pociągów regionalnych, ale nie tylko. 

Ferie zimowe małopolskie. Zasady podróży pociągiem podczas akcji "Bilety na pociąg za 1 zł"

Jak informują organizatorzy, bilety wydane w ramach programu będą ważne przez cały dzień. Co więcej, uprawniają one do wielokrotnych przejazdów w ramach sieci połączeń całego województwa małopolskiego. Oznacza to, że raz kupiony za złotówkę bilet będzie można wykorzystywać aż do godziny 00:00, przemieszczając się po wyznaczonym regionie. Z oferty skorzystają dzieci od czwartego roku życia, do momentu rozpoczęcia rocznego przygotowania przedszkolnego -  tylko na podstawie oświadczenia rodzica o dokładnym wieku malucha - oraz oczywiście uczniowie od przedszkola aż do ukończenia szkoły ponadpodstawowej.

Młodzież musi okazać ważny dokument uprawniający do ulgowego przejazdu, czyli na przykład legitymację szkolną. Bilet - jak wspomniano - kosztuje symboliczną złotówkę niezależnie od tego, jak długa jest trasa, o ile oczywiście mieści się w województwie.

Na koniec jeszcze jedna dobra wiadomość, promocyjne przejazdy będą honorowane nie tylko w pociągach Kolei Małopolskich, ale również POLREGIO oraz w pociągach osobowych "Kolei Śląskich" na odcinkach: Katowice – Kraków oraz Katowice – Zakopane. Możemy więc zaplanować najmłodszym niezapomniane ferie w górach. Ponadto bilety będą również upoważniały do mniejszych przejazdów autobusami Małopolskie Linie Dowozowe. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, by dzieci spędziły czas na wsi lub u bliskiej rodziny i znajomych, podróżując po swoich okolicach.

Więcej o:
Copyright © Agora SA