Brytyjska opowiedziała, co ją zachwyca w Polsce. Zamiast podziwiać zabytki, wolała zjeść pierogi

Brytyjska dziennikarka, Sama Ansari Pour, postanowiła odwiedzić Polskę i opisać swoją wyprawę w amerykańskim portalu. Jej wrażenia dotyczą głównie dobrego i taniego jedzenia, choć nie zabrakło tematu historycznych zabytków i bezpieczeństwa. W ciągu pięciu dni zwiedziła dwa miasta. Powiedziała, co ją zachwyciło.

Pochodząca z Londynu popularna dziennikarka, Sama Ansari Pour, postanowiła wybrać się na pięciodniową wycieczkę do Polski. W trakcie swojej wyprawy zwiedziła i bardzo doceniła Warszawę oraz Lublin. Poza pięknymi zabytkami i historycznymi miejscami najwięcej czasu poświęciła na pochwałę pierogów. W tekście dla amerykańskiego wydania "Business Insider" nie zabrakło jednak również kwestii bezpieczeństwa i komunikacji miejskiej.

Zobacz wideo Lepimy pierogi krok po kroku. Nie widelcem i nie na przyspieszeniu!

Warszawa i Lublin docenione przez brytyjską dziennikarkę. Pochwaliła zabytki oraz pierogi

Sama Ansari Pour to brytyjska dziennikarka, która znana jest z podróżowania po różnych europejskich miastach. W czerwcu 2023 roku padło na Polskę, gdzie przez pięć dni zwiedzała Warszawę oraz Lublin. Po odbytej wycieczce kobieta opisała swoje wrażenia w amerykańskim "Business Insiderze".

Ostatnio za cel obrałam sobie zwiedzenie Europy Wschodniej i wybrałam się do Polski. Starówki w Warszawie i Lublinie wyglądały jak obrazki z książek, a jedzenie było pyszne i tanie.

- pisze Sama na łamach portalu. Poza zabytkami i historycznymi miejscami najbardziej interesowała ją kuchnia, a szczególnie pierogi, których jest ogromną miłośniczką.

Polskie pierogi zazwyczaj nadziewane są wieprzowiną lub warzywami. Raz wybrałam smażone na maśle pierogi z grzybami, a każdy kęs był jak eksplozja smaków.

- dała wyraz swojego zachwytu nad naszą rodzimą kuchnią. Brytyjka wspomniała również o tym, że Polska to wymarzone miejsce podróży dla wszelkich miłośników historii. Szczególnie jeśli chodzi o Warszawę, mocno związaną z II wojną światową i odbudową miasta po jego upadku. To, co najbardziej zaskakuje, to jej opinia, związana z bezpieczeństwem i wyjątkowo niskimi cenami w naszym kraju.

Atrakcje w Polsce na tle Europy. Jest wyjątkowo tanio i bezpiecznie

Sama Ansari Pour przez pięć dni miała także okazję ocenić Polskę pod kątem cen oraz bezpieczeństwa. W swoim artykule, że w naszym kraju czuła się znacznie bardziej swobodnie niż w rodzinnym Londynie. Nie miała także do czynienia z oszustami naciągającymi turystów. Sam komfort przemieszczania się i transport publiczny oceniła na sprawny i wyjątkowo tani. Najbardziej zaś poza zabytkami w stolicy podobała jej się jazda warszawskim tramwajem.

W Polsce czułam się swobodnie pomimo podróżowania w pojedynkę. Pochodzę z Londynu i z mojego doświadczenia wynika, że w obszarach turystycznych miasta często pojawiają się oszuści, chcący wykorzystać gości. W Polsce natomiast w ogóle tego nie widziałam.

- napisała dla "Business Insidera". Na koniec zaś przyznała, że jej zdaniem Polska powinna być obowiązkowym przystankiem podczas każdej podróży do Europy.

Więcej o:
Copyright © Agora SA