40 tysięcy złotych za tydzień pracy na bezludnej wyspie. Rekrutacja trwa. Trzeba spełnić dwa warunki

Firma Opera, znana z przeglądarki internetowej, ogłosiła niedawno, że poszukuje kandydata do pracy na bezludnej wyspie w okolicach Islandii. Pracujący od siedmiu lat mężczyzna szuka godnego zastępcy, który zamiast niego będzie... surfował po sieci w odcięciu od cywilizacji.

Opera ogłosiła, że prowadzi poszukiwania kandydata do pracy na wyspie u wybrzeży Islandii. Do najważniejszych zadań pracownika miałoby należeć przeglądanie internetu. Co ciekawe, wynagrodzenie jest wyjątkowo duże. Za tydzień pobytu w samotni oferowane jest 10 tysięcy dolarów, czyli około 40 tysięcy polskich złotych.

Zobacz wideo Marta Nowak: Dziwnym wydaje się, że czas pracy pozostaje taki sam, jak sto lat temu

Niezwykła oferta pracy na bezludnej wyspie. Wystarczy przeglądać internet z dala od cywilizacji

Nietypowa oferta opublikowana przez norweską firmę Opera szybko zrobiła furorę w internecie. Dla wielu osób jest to prawdziwa "praca marzeń", łącząca skandynawską koncepcję hygge z najnowszymi technologiami. Styl życia polegający na przytulnym, komfortowym otoczeniu i odrzuceniu pośpiechu doskonale zgrywa się zdaniem twórców z ulepszaniem przeglądarki internetowej. Stanowisko o ciekawej nazwie "guru tabfulness" polega na wprowadzeniu cyfrowego spokoju podczas surfowania po internecie. To interesujący pomysł, biorąc pod uwagę przebodźcowanie wieloma docierającymi do nas informacjami z różnych źródeł. Opera siedem lat temu zatrudniła na to stanowisko Valgardura Hlöðverssona, który kontemplował życie na opuszczonej wyspie wulkanicznej Bjarnarey u wybrzeży Islandii, przy okazji przeglądając internet. To właśnie z jego inspiracji narodziło się "Tab Islands", czyli grupowanie zakładek w programie Opery. Jednak nawet najwytrwalszy pracownik musi w końcu odpocząć od samotności. Valgardur po kilku latach poszukuje godnego zastępcy, który przez tydzień miałby zajmować się tym samym, co on dotychczas. Za zaledwie 7 dni pracownik otrzymałby wypłatę w wysokości 10 tysięcy dolarów, czyli w przybliżeniu 40 tysięcy polskich złotych. Brzmi jak marzenie? Co więcej, wymagania wcale nie są duże.

 

Jak aplikować na to stanowisko? Wystarczy, że masz ukończone 18 lat i pomysł na siebie

Aplikować na to stanowisko można do 25 lutego 2024 roku. Warto zatem się pospieszyć, jeśli oferta rzeczywiście nas zainteresowała. Spędzenie siedmiu dni w totalnej samotności na bezludnej wyspie otoczonej ciemnym morzem zapewne nie wydaje się przesadnie trudne, ale tak naprawdę jest nie lada wyzwaniem wymagającym odwagi. Może jednak być równocześnie ciekawym doświadczeniem i niesamowitą przygodą, wypełnioną skandynawskim urokiem. Aby aplikować na stanowisko "guru tabfulness", wystarczy mieć ukończone 18 lat oraz napisać krótki tekst na zaledwie 120 znaków o tym, czym dokładnie jest dla nas "tabfulness". Wybrana zostanie najbardziej odpowiadająca twórcą Opery odpowiedź. Z pewnością będzie wzięta pod uwagę kreatywność, ale i minimalizm tak ważny w skandynawskiej kulturze.

Więcej o:
Copyright © Agora SA